منابع و دروس حقوق تجارت بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد سال 99

یکی از گرایش رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل است. این گرایش به تازگی بین دانش آموختگان رشته حقوق از محبوبیت بالایی برخوردار شده است و عده ای را علاقه مند به تحصیل در این گرایش کرده است.

در این مطلب سعی شده است که منابع و دروسی را که باید در مقطع کارشناسی ارشد برای گرایش حقوق تجارت بین الملل مطالعه نمایید را بررسی قرار خواهیم داد و همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد آزمون کارشناسی ارشد می توانید به وب سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.
حقوق تجارت بین الملل ارشد

دروس گرایش حقوق تجارت بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد

در ادامه مطلب به معرفی و بررسی دروسی که باید در آزمون کارشناسی ارشد گرایش حقوق تجارت بین الملل مورد مطالعه قرار گیرند خواهیم پرداخت و همچنین به ضرایبی که هر درس به خود اختصاص داده است اشاره می شود.

هر شخص به عنوان یک داوطلب برای شرکت در کنکور ارشد حقوق تجارت بین الملل باید بداند که کدام یک از دروس از اهمیت بالاتری نسبت به بقیه دروس برخوردار است تا بتواند برنامه خود را به بهترین شکل ممکن تنظیم نمایید.

همچنین به تعداد سوالاتی که طی سنوات گذشته از هر درس در کنکور ارشد حقوق تجارت بین الملل شده است را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نام درس ضریب درس تعداد سوالات تقریبی بر اساس سنوات گذشته
متون حقوقی 3 30
حقوق مدنی 2 20
حقوق تجارت 2 15
حقوق بین الملل عمومی 1 20
حقوق بین الملل خصوصی 1 15

دروس و منابع حقوق تجارت بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد

در این بخش به معرفی منابع و کتبی که برای دروس مربوطه به گرایش حقوق تجارت بین الملل خواهیم پرداخت لازم به ذکر است که این منابع ذکر شده جز کتب و منابع شناخته شده و محبوب در بین دانش آموختگان رشته حقوق است و در صورت تمایل می توانید از آن ها استفاده نمایید و یا اینکه از کتب و منابع جایگزین خود استفاده نمایید.

نام درس نام کتاب نام مولف
متون حقوقی موفقیت در سوالات متون حقوقی به مهارت شما در علم زبان بستگی دارد ولی میتوانید از این کتاب ها نیز استفاده نمایید :  لغت ضروری 1100 |  law text  | 504 essential words
حقوق مدنی تاکید بر مطالعه دقیق مواد قانونی + برای درک بهتر مفاهیم میتوانید به کتاب هایی مانند حقوق مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر ناصر کاتوزیان و همچنین دیگر تالیف های ایشان کتاب اعمال حقوقی و کتاب حقوق اموال و مالکیت و برای دیگر مباحث حقوق مدنی به کتب دکتر صفایی مراجعه نمایید.
حقوق تجارت تاکید بر مطالعه دقیق مواد قانونی + و برای درک بهتر و تسلط بیشتر میتوانید به کتب حقوق تجارت دکتر ربیعا اسکینی نیز مراجعه نمایید.
حقوق بین الملل عمومی کتاب حقوق بین الملل عمومی دکتر محمدرضا ضیایی بیگدلی
حقوق بین الملل خصوصی کتاب حقوق بین الملل خصوصی دکتر محمد نصیری

سخن پایانی 

در این مطلب سعی کردیم تا به معرفی منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل بپردازیم و امیدوار هستیم که برای شما مقید واقع شده باشد لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود.اگر پیشنهاد و یا سوالی در ارتباط با این مقاله دارید میتوانید با ما به اشتراک بگذارید.

منبع آکادمی حقوقی ایحمال
ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

18 − 6 =