منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی در سال 99

یکی از گرایش های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ، گرایش حقوق عمومی است . داوطلبان و علاقه مندان به این گرایش برای موفقیت در این آزمون باید از درس هایی که هر ساله آز آن ها سوال طرح می شود آگاهی کامل داشته باشند.

ما در این مطلب سعی کرده ایم به دروس و منابعی که برای موفقیت در این آزمون باید مطالعه نمایید، بپردازیم و لازم به ذکر است جهت اطلاعات بیشتر راجع به آزمون های کارشناسی ارشد میتوانید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.ارشد حقوق عمومی

دروس گرایش حقوق عمومی کارشناسی ارشد 

داوطلبان و متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی برای اینکه در این گرایش تحصیل نمایند می بایست با دروس مختص به کنکور کارشناسی ارشد حقوق عمومی آشنا شوند.

در این مطلب سعی شده است که در کنار معرفی هر درس به ضرایب دروس و تعداد سوالاتی که در هر درس در گرایش حقوق عمومی طرح می شود نیز اشاره شود تا داوطلب از اهمیت هر درس آگاه شود و برنامه خود را بهتر و متناسب با شرایط لازم تنظیم نماید. همچنین تعداد سوالاتی که در سنوات گذشته از دروس گرایش کارشناسی ارشد حقوق عمومی آمده است در جدول زیر ذکر شده است.

نام درس ضریب دروس تعداد سوالات تقریبی بر اساس سنوات گذشته
متون حقوقی 2 30
متون فقه 1 20
حقوق بین الملل عمومی 1 20
حقوق اداری 2 15
حقوق اساسی 2 15

منابع و کتاب های کارشناسی ارشد حقوق عمومی

اصولا معرفی یک کتاب خاص برای تمامی افراد به نظر زیاد جالب نمی آید زیرا هر فرد با توجه پایه علمی خود یک کتاب را برای موفقیت در هر آزمون باید انتخاب نماید زیرا هر فرد از نظر سطح علمی و پایه ای با دیگری متفاوت است.

همچنین همه افراد نمی توانند با یک کتاب خاص ارتباط برقرار نمایند، در ادامه به بررسی و معرفی منابع و کتاب های پیشنهادی برای دروس کارشناسی ارشد حقوق عمومی خواهیم پرداخت که جزء کتاب های رفرنس و مرجع رشته حقوق می باشند و از محبوبیت بالایی بین دانش آموختگان رشته حقوق برخوردار می باشند. و در صورت تمایل می توانید از آن ها استفاده نمایید و یا اینکه با منابع دیگری را جایگزین کنید.

نام درس منبع پیشنهادی نام مولف
متون حقوقی منبع خاصی ندارد و معمولا از کتاب law text + 504 essential words  داوطلبان استفاده می کنند.
متون فقه شرح لمعه  شهید ثانی
حقوق بین الملل عمومی کتاب حقوق بین الملل عمومی دکتر محمدرضا ضیایی بیگدلی
حقوق اداری کتاب حقوق اداری 1 و 2 کلیات و ایران دکتر رضا موسی زاده
حقوق اساسی اسفاده از قانون اساسی + کتاب حقوق اساسی مدرسان شریف 

سخن پایانی 

در این مطب که توسط آکادمی حقوقی ایحمال تهیه شده است سعی شده است هر آنچه که باید راجع به این آزمون بدانید گفته شود تا بلکه برای شما مفید واقع گردد .لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر فکر می کنید ابهام و یا پیشنهادی راجع به این مقاله دارید می توانید با ما به اشتراک بگذارید.

منبع ایحمال
ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

یازده + چهار =