معرفی کتاب حقوق اداری

در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی اجمالی چندین نمونه از کتاب های حقوقی ای که در زمینه حقوق اداری نگاشته شده است را مورد بررسی و معرفی قرار دهیم. درس حقوق اداری شاید در آزمون همچون آزمون وکالت و یا قضاوت از آن سوال طرح نمی شود اما از جمله دروسی است که در برخی از گرایش آزمون کارشناسی ارشد از آن سوال طرح می شود.

همچنین آشنایی و تسلط به حقوق اداری جنبه کاربردی بسیاری نیز می تواند برای وکلا داشته باشد. به هر روی فارغ از جنبه های کاربردی حقوق اداری در این مطلب چندین نمونه از کتاب های حقوق اداری که در بازار موجود است را جهت آشنایی مورد بررسی قرار خواهیم داد.با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

بهترین کتاب حقوق اداری کدام است

شاید این سوال در ذهن شما بوجود آمده باشد که بهترین کتاب حقوق اداری کدام است ؟ در پاسخ به این سوال ما هرگز نمی توانیم یک کتاب حقوقی را به عنوان بهترین کتاب حقوق اداری معرفی کنیم. زیرا که این احتمال وجود دارد کتاب های حقوقی جدیدی منتشر شود و نسبت به کتاب های حقوقی پیشین از کیفیت محتوایی بیشتری برخوردار شود و بیشتر مورد استقبال قرار گیرد.

همچنین باید به این نکته توجه داشت که نمی توان برای همه افراد یک کتاب حقوقی خاص را پیشنهاد و معرفی نمود زیرا که این احتمال وجود دارد کتابی که برای فردی که داری پایه تحصیلی قوی ای می باشد مناسب باشد ولی همان کتاب به علت پیچیدگی و پیشرفته تر بودن برای فردی که داری پایه تحصیلی ضعیفی است مناسب نباشد.

در ادامه مطلب به بررسی و معرفی چندین نمونه کتاب حقوق اداری جهت آشنایی بیشتر خواهیم پرداخت.با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند . بنابراین شما باید با تحقیق و مطالعات بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان ، اقدام به مطالعه و تحقیقات بیشتر پیرامون این موضوع نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.


کتاب حقوق اداری موسی زاده

یکی از کتاب هایی در زمینه حقوق اداری وجود داری کتابی است تحت عنوان حقوق اداری (2-1) کلیات و ایران که مولف آن دکتر رضا موسی زاده می باشد. این کتاب می تواند برای دانشجویان رشته حقوق با توجه به نیازشان مفید واقع شود.لازم به ذکر است ناشر این کتاب حقوقی میزان است.

کتاب حقوق اداری موسی زاده

کتاب حقوق اداری دکتر بیژن عباسی

از دیگر کتاب هایی که در زمینه حقوق اداری وجود دارد کتاب حقوق اداری دکتر بیژن عباسی است که مولف این کتاب می باشند.همچنین لازم به ذکر است که ناشر کتاب حقوق اداری دکتر بیژن عباسی “دادگستر” می باشد.

کتاب حقوق اداری دکتر بیژن عباسی

کتاب حقوق اداری دوراندیشان مجید نجارزاده هنجنی

یکی دیگر از کتاب های حقوق اداری کتابی است تحت عنوان کمک حافظه حقوق اداری که ناشر آن دوراندیشان می باشد همچنین این کتاب حقوقی توسط مجید نجارزاده هنجنی تالیف شده است. این کتاب جنبه آزمونی نیز دارد.

کتاب حقوق اداری دوراندیشان مجید نجارزاده هنجنی

فرجام سخن

لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر فکر می کنید سوال و یا پیشنهادی راجع به این مقاله دارید با ما به اشتراک بگذارید.
در این مطلب سعی کردیم به طور اجمالی به معرفی و بررسی چندین نمونه از کتاب حقوق اداری جهت آشنایی بیشتر با آن بپردازیم. اگر شما شما نیز کتاب هایی در رابطه با حقوق اداری مطالعه کرده اید می توانید تجربیات و نظرات خودتان را با ما به اشتراگ بگذارید.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

چهارده + 10 =