آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دادگستری

در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دادگستری بپردازیم. مدیریت دادگستری یکی از رشته های حقوق در مقطع کارشناسی ارشد است. که در ادامه این مقاله به بررسی بخش های مختلف این آزمون حقوقی خواهیم پرداخت. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دادگستری

بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دادگستری کدام است

سوال عده ای از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دادگستری این است که بهترین منابع و کتاب برای آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دادگستری کدام می باشند ؟ در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم که هرگز نمی توانیم یکسری کتاب خاص را به عنوان بهترین منابع و کتاب های حقوقی در این زمینه معرفی نماییم. علت این امر را نیز در ادامه مطلب بیان خواهیم کرد.

همانطور که می دانید هر ساله کتاب های حقوقی جدیدی تالیف می شود و امر این معناست که با تالیف کتاب های جدید این احتمال نیز وجود دارد که محبوبیت و جایگاه کتاب های دیگر در بین دانشجویان و فازغ التحصیلان این رشته تغییر و تحول شود. و علت دوم آن است که افراد دارای پایه و سطح تحصیلی متفاوت از یکدیگر می باشند بنابراین نمی توان یک کتاب خاص را به همه افراد توصیه نمود زیرا این شاید این احتمال وجود داشته باشد کتابی که برای فردی که داری سطح و پایه تحصیلی قوی ای است برای شخص دیگر با پایه تحصیلی ضعیف پیچیده و دشوار بوده و متناسب با اون نباشد.

دروس آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دادگستری

در ادامه مطلب به بررسی دروسی که در آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دادگستری بر اساس دفترچه راهنما کارشناسی ارشد حقوق باید مورد مطالعه قرار گیرد خواهیم پرداخت. همچنین به ضریب هر درس اشاره خواهیم کرد تا شما با اهمیت هر درس برای برنامه ریزی درسی دقیق تری آشنا شوید. در جدول زیر نیز به تعداد سوالات تقریبی هر درس که در آزمون کارشناسی ارشد سنوات گذشته از آن طرح شده است نیز پرداخته شده است.

همانطور که می دانید منابع و کتاب های حقوقی خاصی برای این آزمون مدنظر ما نیست و شما می باید به دروس این آزمون به هر نحو ممکن تسلط پیدا نمایید و باید برای اطلاع از آخرین اخبار و تغییر و تحولات راجع به آزمون به سایت رسمی سازمان سنجش مراجعه نمایید.

نام درس ضریب تعداد سوالات تقریبی بر اساس سنوات گذشته
متون حقوق به زبان (انگلیسی ، فرانسه) 2 30
حقوق بین الملل عمومی 1 20
حقوق اداری 2 15
حقوق اساسی 2 15
متون فقه 1 20

در ادامه مطلب به معرفی برخی از کتاب های حقوقی که در زمینه دروس یاد شده بالا جهت آشنایی بیشتر نگاشته شده است خواهیم پرداخت. شما می باید مطالعه بیشتری در رابطه با کتاب های حقوقی متناسب با خود داشته باشید.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند . بنابراین شما باید با تحقیق و مطالعات بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان ، اقدام به مطالعه و تحقیقات بیشتر پیرامون این موضوع نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.

باید توجه داشت که منابع و کتب معرفی شده در این صفحه به طور رسمی اعلام نشده است . و کتب و منابع معرفی شده صرفا جهت آشنایی بیشتر شما با آن ها است بنابراین داوطلبان آزمون می باید بر دروس این آزمون تسلط داشته باشند، بدون اینکه لازم باشد منبع خاصی را مطالعه کنند و هرگز به منابع و کتب معرفی شده در این صفحه اکتفا ننمایند. همچنین باید مطالعات بیشتری در رابطه با این موضوع در خارج از این صفحه داشته باشند.

منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دادگستری

همانطور که می دانید منابع و کتاب های حقوقی خاصی برای این آزمون مدنظر ما نیست و شما می باید به دروس این آزمون به هر نحو ممکن تسلط پیدا نمایید و باید برای اطلاع از آخرین اخبار و تغییر و تحولات راجع به آزمون به سایت رسمی سازمان سنجش مراجعه نمایید.

نام درس توضیحات
متون حقوق به زبان (انگلیسی ، فرانسه) متون حقوقی یکی دروس این آزمون حقوقی است. ما در یک مطلب جداگانه در رابطه با کتاب های متون حقوقی مطلبی نگاشته ایم. آن را مطالعه فرمایید.

کتاب متون حقوقی

حقوق بین الملل عمومی کتاب های زیادی در رابطه با حقوق بین الملل وجود دارد که ما کتاب هایی که در رابطه با حقوق بین الملل نگاشته شده است را در یک مطلب دیگر جمع آوری کرده ایم.

کتاب حقوق بین الملل

حقوق اداری همچنین در رابطه با حقوق اداری در مطلبی دیگر کتاب های مرتبط با این درس را گردآوری کرده ایم. آن را مطالعه فرمایید.

کتاب حقوق اداری

حقوق اساسی کتاب هایی که در رابطه و مرتبط برای با حقوق اساسی نگاشته شده است را ما در یک مقاله جدا جمع آوری کرده ایم آن را مطالعه فرمایید.

کتاب حقوق اساسی

متون فقه کتب های حقوقی ای که در رابطه متون فقه نگاشته شده است ما به صورت لیست شده در مقاله دیگر عناوین آن را نگاشته ایم. آن را مطالعه فرمایید.

کتاب متون فقه

فرجام سخن

در این مطلب سعی کردیم آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دادگستری را به صورت اجمالی مورد بررسی و معرفی قرار دهیم. اگر شما در رابطه با این آزمون و منابع سوال و یا تجربه رو در این زمینه دارید می توانید در بخش نظرات تجربیات و نظرات خودتان را با ما و دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید 🙂

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

20 − 1 =