معرفی کتاب تست اصول فقه

اصول فقه یکی از دروس رشته حقوق است که در بعضی از آزمون های حقوقی از جمله آزمون وکالت از آن در سوال طرح می شود. در این مطلب قصد داریم به معرفی چند نمونه از کتاب تست اصول فقه هایی که در بازار وجود دارد بپردازیم. بنابراین با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.کتاب-تست-اصول-فقه

برای انتخاب یک کتاب اصول فقه می باید به چندین فاکتور توجه کنیم تا بتوانیم انتخاب بهتری داشته باشیم در ادامه مطلب به معرفی چندین فاکتور مهم در انتخاب هر نوع کتاب تست حقوقی خواهیم پرداخت.

بروز بودن سوالات یکی از فاکتور های مهم در انتخاب یک کتاب تست است به نحوی که سوالات با اخرین تغییرات هماهنگ شده باشد و سوالات آخرین آزمون های حقوقی در آن گنجانده شده باشد.

طبقه بندی بودن سوالات نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد. طبقه بندی بودن سوالات می تواند این کمک را به ما کند تا سوالات را بر اساس موضوعات دلخواه مورد بررسی قرار بگیریم و می توان با توجه به فهرست موضوعات در کتاب سوالات مدنظر خود را پیدا نماییم.

وجود سوالات آزمون حقوقی سنوات گذشته می تواند ما را با نحوه و سبک طرح سوالات آزمون های حقوقی آشنا نماید تا نسبت به آزمون در پیش رو شناخت بهتری نسبت به سوالات داشته باشیم.

بهترین کتاب تست اصول فقه کدام است

شاید این سوال پرسیده می شود که بهترین کتاب تست برای درس اصول فقه چیست ؟ باید در پاسخ به سوال گفته شود که نمی توانیم هیچ کتاب را به عنوان بهترین کتاب اصول فقه معرفی کنیم زیرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتاب های جدیدی منتشر شود و در جایگاه جدیدی قرا بگیرند همچنین این امکان وجود دارد که فردی بتواند به خوبی با یک کتاب تست اصول فقه ارتباط برقرار کند ولی فرد دیگری نتواند. بنابراین همه چیز بستگی به خود شما دارد.

کتاب تست اصول فقه سمیرا محمدی

یکی از کتاب های تست برای درس اصول فقه کتابی است تحت عنوان مجموعه سوالات طبقه بندی شده مبانی استنباط حقوق اسلامی اصول فقه که این کتاب توسط آقای محمدرضا شبخیر و خانم سمیرا سید محمدی تالیف شده است.همانطور که از عنوان کتاب نیز مشخص است سوالات به صورت طبقه بندی تنظیم و گردآوری شده است.و همچنین این کتاب دارای پاسخنامه تشریحی نیز می باشد.کتاب-تست-اصول-فقه-سمیرا-محمدی

کتاب تست اصول فقه باقری راد

کتاب تست اصول فقه بعدی که برای درس اصول فقه جهت بررسی قرار داده ایم کتابی است تحت عنوان مجموعه سوالات طبقه بندی شده اصول فقه که مولف آن آقای ابوالفضل باقری راد است. که در آن مجموعه پرسش های چهار گزینه اصول فقه جمع آوری شده است و برای اطلاعات بیشتر در مورد این کتاب باید تحقیقات گسترده تری انجام بدهید.

کتاب تست اصول فقه بخشی

سومین کتاب تستی که قصد داریم شما را با آن آشنا کنیم کتاب تست اصول فقهی می باشد که عنوان آن مجموعه سوالات طبقه بندی شده و تالیفی اصول فقه است که با توجه به بررسی هایی که انجام شده مولف این کتاب دکتر محمد بخشی کشتلی است و همچنین از عنوان کتاب مشخص است دارای سوالات تالیفی نیز می باشد جهت آشنایی بیشتر می تواند به سایت ناشر این کتاب مراجعه کنید.
کتاب-تست-اصول-فقه-بخشی

فرجام سخن

در این مطلب سعی کردیم مجموعه از کتاب های تست اصول را به شما معرفی کنیم هر چند که کتاب دیگری نیز برای تست اصول فقه وجود دارد و می توانید آن ها رو نیز هم مورد بررسی قرار بگیرید. البته اگر در این زمینه کتب تست های اصول فقه دیگری نیز می شناسید می توانید با دانسته های خود را با ما به اشتراک بگذارید.لازم به ذکر است که کتب معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود.می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

19 − 2 =