معرفی کتاب حقوق ثبت

در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی اجمالی چند نمونه از کتاب های حقوقی ثبت بپردازیم. حقوق ثبت یکی از مباحث پر اهمیت چه از لحاظ کاربردی و چه از نظر آزمونی می باشد. در این مطلب جهت آشنایی بیشتر سعی می کنیم چند نمونه کتاب حقوق ثبت معرفی کنیم. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

همانطور که گفته شد حقوق ثبت یکی از مباحث مهم حقوقی است . مخصوصا در حرفه هایی همچون وکالت و یا سردفتری این مبحث حقوق می تواند کاربرد بسیاری داشته باشد. همچنین یکی از درس هایی که در آزمون مرکز وکلا قوه قضاییه از آن سوال طرح می شود نیز حقوق ثبت است. پس دانشجویان رشته حقوق بهتر است در دوران دانشجویی توجه ویژه ای در دانشگاه به این درس داشته باشند.

بهترین کتاب حقوق ثبت کدام است

خیلی از دانشجویان رشته حقوق این سوال را از ما می پرسند که بهترین کتاب حقوق ثبت کدام است ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم هرگر نمی توان کتاب خاصی را به عنوان بهترین کتاب حقوق ثبت معرفی کرد. همانطور که می دانید هر ساله کتاب های حقوقی جدیدی تالیف و منتشر می شود که می توانند دارای ویژگی های جدید و مطلوب تری نسبت به کتاب های دیگر داشته باشند.

بنابراین با وجود تغییر و تحولات و انتشار کتاب های حقوقی جدید ، هرگز نمی توان یک کتاب حقوق ثبت خاص را به عنوان بهترین کتاب معرفی کرد. همچنین باید به این نکته توجه داشت که نمی توان یک کتاب خاص را برای هر فردی تجویز کرد زیرا این احتمال وجود داردکه همان کتاب برای فردی که پایه تحصیلی ضعیفی دارد مناسب نباشد.

حقوق ثبت در آزمون وکالت

یکی دیگر از سوالاتی که معمولا داوطلب های آزمون های حقوقی و دانشجویان رشته حقوق می پرسند. این است که در کدام یک از آزمون های حقوقی از حقوق ثبت سوال طرح می شود ؟ با توجه به زمان نگارش این مطلب در حال حاضر در دو آزمون حقوقی از درس حقوق ثبت سوال طرح می شود. و به دانشجویان رشته حقوق توصیه می شود حتما در دوران دانشجویی توجه خاصی به درس حقوق ثبت داشته باشند.

نام آزمون توضیحات
آزمون مرکز وکلا قوه قضاییه از حقوق ثبت در آزمون مرکز وکلا قوه قضاییه نیز سوالاتی طرح می شود.
آزمون سردفتری حقوق ثبت یکی از مهم ترین درس ها در آزمون سردفتری و اسناد است.
کارشناسی ارشد حقوق در برخی از گرایش های کارشناسی ارشد حقوق از حقوق ثبت نیز سوال طرح می شود.

در جدول بالا به آزمون هایی که از درس حقوق ثبت در آن های سوال طرح می شود اشاره کردیم. البته در همانطور که ذکر کرده ایم در بعضی از گرایش های کارشناسی ارشد از حقوق ثبت نیز سوال طرح می شود . در ادامه مطلب به معرفی اجمالی چند نمونه از کتاب های حقوق ثبت جهت آشنایی بیشتر با آن ها خواهیم پرداخت.با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند . بنابراین شما باید با تحقیق و مطالعات بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان ، اقدام به مطالعه و تحقیقات بیشتر پیرامون این موضوع نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.


کتاب حقوق ثبت دوراندیشان دکتر امیر مرادی

یکی از کتاب هایی که در زمینه حقوق ثبت وجود دارد کمک حافظه حقوق ثبت است. مولف کتاب کمک حافظه حقوق ثبت جناب آقای امیر مرادی است و ناشر این کتاب نیز دوراندیشان است. در یک مطلب جداگانه در مورد این کتاب کمک حافظه توضیحاتی داده شده است. کتاب حقوق ثبت دوراندیشان دکتر امیر مرادی

قانون یار حقوق ثبت چتر دانش

یکی دیگر از کتاب هایی که در زمینه حقوق ثبت وجود دارد کتاب قانون یار حقوق ثبت چتر دانش است. مولفین این کتاب جنابان آقای محمد شعبانی آقای میثم عبداللهی است. همچنین ناشر این کتاب نیز چتر دانش می باشد. در این کتاب مواد قانونی آورده شده و سپس به نکات مهم آن پرداخته شده است.قانون یار حقوق ثبت چتر دانش

حقوق ثبت اسناد و املاک غلامرضا شهری

از دیگر کتاب هایی که در زمینه حقوق ثبت وجود دارد ، می توان به کتاب حقوق ثبت اسناد و املاک غلامرضا شهری اشاره کرد. ناشر این کتاب حقوق ثبت انتشارات جهاد دانشگاهی است. و مولف این کتاب نیز جناب آقای غلامرضا شهری می باشد. مطالعه این کتاب نیز می تواند برای دانشجویان رشته حقوق در زمینه حقوق ثبت مفید باشد.

فرجام سخن 

در این مطلب چند نمونه از کتاب هایی که در زمینه حقوق ثبت وجود دارد به صورت اجمالی معرفی کردیم. هر چند که کتاب های بیشتری نیز امکان دارد در این رابطه وجود داشته باشد و شما می توانید بر اساس نیاز خود از آن ها نیز استفاده نمایید. اگر شما نیز این کتاب ها رو مطالعه کرده اید نظرات و تجربیات خودتان را در رابطه با این کتاب های با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

15 − 6 =