4 کتاب قوانین خاص را بشناسید

در این مطلب قصد داریم به معرفی چند نمونه کتاب های قوانین خاص بپردازیم. کتاب قوانین خاص یکی از کتاب های پر اهمیت برای هر حقوقدان و حقوق خوانی می باشد. که البته معمولا در آزمون های حقوقی نیز از قوانین خاص سوال طرح می شود. تصمیم بر آن شد در این مطلب به معرفی و بررسی اجمالی چند نمونه کتاب های قوانین خاص بپردازیم.تا بتوانید کتاب هایی که در رابطه با قوانین خاص نگاشته شده اند آشنایی بیشتری نسبت به آن ها کسب نمایید.

اما در ابتدا بهتر است یک توضیح مختصر راجع به اینکه اصلا “قوانین خاص چیست” بدهیم، با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

قوانین خاص چیست و چه کاربردی دارند ؟

اگر بخوایم خیلیی مختصر و ساده بگوییم ، قوانین خاص نیز مجموعه از قوانین هستند که در کنار قوانین عام برای مباحثی خاص مانند چک ، مستاجر ، پیش فروش آپارتمان و غیره مقرر شده اند که به این موضوعات صورت گسترده تر پرداخته اند. چند تا مثال از قوانین خاص میزنیم تا بیشتر با آن ها آشنا بشوید.

  • قوانین روابط موجر و مستاجر.
  •  قانون شوراهای حل اختلاف.
  • قانون بازار بورس اوراق بهادار.

در ادامه به بررسی و معرفی کتاب های قوانین خاص خواهیم پرداخت با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

کتاب هندبوک قوانین خاص حقوقی و کیفری علی رسولی زکریا

اگر دنبال یک قوانین خاص کامل و جمع و جور هستید این کتاب گزینه خوبی است. در این کتاب اکثر قوانین خاص حقوقی و کیفری جمع آوری شده است. یکی از ویژگی های مثبت این کتاب کامل بودن آن است و احتمالا شما را از دیگر کتاب های قوانین خاص بی نیاز می کند. و نکته دیگر این است که هم برای آزمون های حقوقی مناسب است و هم برای امور حقوقی شما.هندبوک قوانین خاص حقوقی و کیفری

 قوانین خاص اسکودا چیست

معمولا از طرف اسکودا یکسری قوانین خاص برای آزمون وکالت اعلام می شود. و توصیه می شود که داوطلبان حتما به قوانین خاص برای موفقیت در آزمون های حقوقی توجه داشته باشند.

برای آشنایی بیشتر شما به قوانین خاص یک توضیح مختصر راجع به تفاوت قوانین خاص کیفری و قوانین خاص حقوقی خواهیم داد و سپس به معرفی کتب قوانین خاص موجو در بازار خواهیم پرداخت.

کتاب قوانین خاص کیفری

قوانین خاص کیفری به بررسی قوانین خاصی که مربوط به امور کیفری و یا جزایی است می پردازد به عنوان مثال قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری.

کتاب قوانین خاص حقوقی

و اما قوانین خاص حقوقی همانطور که از اسم آن نیز پیدا است به قوانینی که مربوط به امور حقوقی است پرداخته و می توانیم به قانون ثبت شرکت ها به عنوان مثال اشاره نماییم . در ادامه به شما چند نمونه کتاب را در این زمینه معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند . بنابراین شما باید با تحقیق و مطالعات بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان ، اقدام به مطالعه و تحقیقات بیشتر پیرامون این موضوع نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.


کتاب منتخب قوانین خاص حقوقی و کیفری (اسکودا)

یکی از کتاب های قوانین خاص ویژه آزمون وکالت، کتاب منتخب قوانین خاص حقوقی و کیفری به تالیف دکتر فخرالدین عباس زاده می باشد که صورت تخصصی به قوانین خاص آزمون وکالت اشاره کرده است.لازم به ذکر است که این کتاب قوانین خاص کیفری و همچنین قوانین خاص حقوقی را پوشش داده است.

کتاب قوانین خاصکتاب قوانین خاص چتر دانش

موسسه چتر دانش نیز کتابی تحت عنوان مجموعه قوانین و مقررات جامع آزمون وکالت منتشر کرده است.در این کتاب نیز قوانین خاص حقوقی وجزایی آورده شده است و برای آزمون وکالت می تواند مورد استفاده داوطلبان قرار گیرد.کتاب قوانین خاص

کتاب قوانین خاص دور اندیشان

یکی دیگر از موسسه های آموزشی که به تالیف کتب قوانین خاص پرداخته موسسه دور اندیشان است. که البته در حال حاضر در دو جلد که یک جلد مربوط قوانین خاص حقوقی و جلد دیگر مخصوص قوانین خاص کیفری می باشد.کتاب قوانین خاص

سخن پایانی 

در این مطلب سعی شد چند نمونه کتاب قوانین خاص را به شما معرفی کنیم.لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر پیشنهاد و یا سوالی در مورد این مطلب دارید می توانید با ما در اشتراک بگذارید و ما حتما بررسی خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

18 − 1 =