معرفی کتاب حقوق تجارت

در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی بهترین کتاب های حقوق تجارت بپردازیم. از آن جایی که در هنگام خرید در کتاب فروشی هایی حقوقی با انبوهی از کتب حقوقی مواجه می شوید تصمیم بر آن شد تا به معرفی بهترین کتاب های حقوق تجارت بپردازیم.

اگر شما دنبال یک کتاب حقوق تجارت کامل هستید تا نیاز شما را از خواندن کتب دیگر برطرف کند به شما پیشنهاد میکنیم که این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.

کتاب های معرفی شده در این مطلب می تواند برای آزمون های حقوقی و یا مطالعه آزاد کاربرد داشته باشد . و به علت کامل بودن آن ها شما تا حدود زیادی نسبتا لازم نیست که چندین کتاب حقوق تجارت برای رفع سوالات و یا ابهاماتی که در ذهن خود دارید را بخوانید. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

کتاب حقوق تجارت ربیعا اسکینی

کتاب حقوق تجارت ربیعا اسکینییکی از محبوب ترین کتاب های حقوق تجارت در بین اساتید و دانش آموختگان رشته حقوق تجارت کتاب های حقوق تجارت دکتر ربیعا اسکینی است.که از ارزش علمی بالایی برخودار می باشد.

این کتاب می تواند یکی منبع اصلی برای درس حقوق تجارت محسوب شود که شامل 5 جلد است و در هر جلد به مباحث مختص به حقوق تجارت پرداخته است. در ادامه به صورت مختصر به بیان چند ویژگی این کتاب خواهیم پرداخت :

  • اشاره به مواد قوانین و توضیح آن ها.
  • کامل و جامع بودن کتاب.
  • اشاره به دکترین با توجه به موضوعات.
  • اشاره به رویه قضایی نظام های حقوقی دیگر.

[irp posts=”2172″ name=”کتاب حقوقی دست دوم خود را به مناسب ترین قیمت بخرید و بفروشید!”]

در جدول زیر میتوانید مباحثی که در هر جلد از  دوره 5 جلدی کتاب حقوق تجارت دکتر ربیعا اسکینی به آن پرداخته شده است را مشاهده نمایید.

کلیات – شرکت های اشخاص و شرکت با مسئولیت محدود
کلیات – معاملات تجاری – تجار و سازماندهی فعالیت تجاری
ورشکستگی و تصفیه امور ورشکسته
برات – سفته – قبض انبار – اسناد در وجه حامل و چک
شرکت های سهامی عام و خاص

کتاب ساده ساز حقوق تجارت فرحناکیان

کتاب حقوق تجارت ساده ساز فرحناکیانیکی از کتاب های حقوق تجارت که می تواند برای داوطلبان آزمون های حقوقی مانند وکالت ، ارشد و غیره مفید باشد کتاب ساده ساز حقوق تجارت نوشته آقای فرشید فرحناکیان است.

از ویژگی های این کتاب میتوان به آوردن مواد قانونی و تفسیر و شرح هر ماده در زیر آن اشاره کرد. و همچنین آوردن سوالات 4 گزنیه ای پیرامون آن مباحث نیز یکی دیگر از امتیاز های این کتاب می تواند باشد.

از دیگر ویژگی های این کتاب می توان به آوردن جداول و همچنین پاسخ تشریحی به سوالات 4 گزینه ای طرح شده است. از دیگر امیتازات خوب این کتاب می توان به حجم مناسب آن اشاره کرد و برای افرادی که زمانی محدود دارند می تواند انتخابی مناسب باشد.

سخن پایانی ما با شما …

در این مطلب سعی کردیم بهترین کتاب های حقوق تجارت را معرفی کنیم تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود.اگر در رابطه با این مطلب پیشنهاد و سوالی در ذهن خود  دارید می توانید با ما به اشتراگ بگذارید و منتظر پاسخ از طرف باشید.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

16 + 5 =