معرفی کتاب حقوق تجارتدر این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی اجمالی چند نمونه از کتاب هایی که در رابطه با حقوق تجارت نگاشته شده است بپردازیم. از آن جایی که در هنگام خرید در کتاب فروشی های حقوقی با انبوهی از کتب حقوقی مواجه می شویم تصمیم بر آن شد در این مطلب به معرفی و بررسی اجمالی چند نمونه کتاب حقوق تجارت در جهت آشنایی بیشتر شما با آن ها پرداخته شود. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

معرفی کتاب حقوق تجارتحقوق تجارت یکی از دروس پراهمیت در آزمون های حقوقی از جمله آزمون وکالت و آزمون قضاوت و حتی در برخی از گرایش های کارشناسی ارشد و دکتری رشته حقوق است. همچنین حقوق تجارت از جمله مباحث پرکاربرد در مشاغلی همچون وکالت و قضاوت می تواند باشد. بنابراین یادگیری حقوق تجارت از نیاز ضروری برای هر دانش آموخته رشته حقوق می تواند باشد.

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی چندین نمونه کتاب حقوق تجارت جهت آشنایی بیشتر شما با آن ها پرداخته شود. در زمینه حقوق تجارت کتاب های حقوقی مرجع و کمک آموزشی بسیاری وجود دارد که با توجه به نیاز افراد می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه به توضیحات بیشتر در این رابطه خواهیم پرداخت. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

بهترین کتاب حقوق تجارت کدام است

بسیاری از داوطلبان آزمون های حقوقی و یا دانشجویان رشته حقوق از ما این سوال را می پرسند که بهترین کتاب برای درس حقوق تجارت کدام است ؟ در پاسخ به این سوال ما می گوییم که هرگز نمی توانیم یک کتاب حقوق تجارت خاص و معین شده را به عنوان بهترین کتاب حقوق تجارت معرفی نماییم. و علت این امر این است که هرساله کتاب های حقوق جدیدی چاپ و منتشر می شود که این امر می تواند باعث شود محبوبیت دیگر کتب حقوقی دچار تغییر و تحول بین دیگران شود.

همچنین باید به این نکته توجه کرد که نمی توان یک کتاب حقوقی خاص را برای همه داوطلبان و دانشجویان معرفی و پیشنهاد کرد زیرا این امکان وجود دارد که پایه و سطح تحصیلی دانشجویان و داوطلبان نسبت به یکدیگر متفاوت باشد و درک مطالب کتابی که برای داوطلبی که پایه تحصیلی خوبی دارد آسان باشد ولی برای داوطلبی که پایه تحصیلی ضعیفی دارد دشوار باشد. بنابراین با توجه به توضیحات بالا نمی توان  یک کتاب حقوقی را به عنوان بهترین کتاب حقوق تجارت معرفی نماییم.

در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی چندین کتاب حقوق تجارت در راستای آشنایی بیشتر با آن ها خواهیم پرداخت. هر چند که در زمینه حقوق تجارت کتاب های بسیاری ارزشمند دیگری نیز نگاشته شده است که شما می توانید آن ها را به ما معرفی نمایید.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند . بنابراین شما باید با تحقیق و مطالعات بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان ، اقدام به مطالعه و تحقیقات بیشتر پیرامون این موضوع نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.


کتاب حقوق تجارت ربیعا اسکینی

یکی از کتاب های محبوب در رابطه با حقوق تجارت در بین اساتید و دانش آموختگان رشته حقوق تجارت کتاب های حقوق تجارت دکتر ربیعا اسکینی است. که از ارزش علمی بالایی برخودار می باشد.

این کتاب می تواند یکی از کتاب های مرجع برای درس حقوق تجارت محسوب شود که شامل 5 جلد است و در هر جلد به مباحث مختص به حقوق تجارت پرداخته است. در ادامه به صورت مختصر به بیان چند ویژگی از این کتاب خواهیم پرداخت:

  • اشاره به مواد قوانین و توضیح آن ها.
  • کامل و جامع بودن کتاب.
  • اشاره به دکترین با توجه به موضوعات.
  • اشاره به رویه قضایی نظام های حقوقی دیگر.

کتاب حقوق تجارت ربیعا اسکینی

در جدول زیر نیز می توانید مباحثی که در زمان نگارش این مطلب در هر جلد از دوره پنج جلدی کتاب حقوق تجارت دکتر ربیعا اسکینی به آن پرداخته شده است را مشاهده نمایید.

کلیات – شرکت های اشخاص و شرکت با مسئولیت محدود
کلیات – معاملات تجاری – تجار و سازماندهی فعالیت تجاری
ورشکستگی و تصفیه امور ورشکسته
برات – سفته – قبض انبار – اسناد در وجه حامل و چک
شرکت های سهامی عام و خاص

کتاب ساده ساز حقوق تجارت فرحناکیان

یکی از کتاب های حقوق تجارت که می تواند برای داوطلبان آزمون های حقوقی مانند وکالت ، ارشد و غیره مفید باشد کتاب ساده ساز حقوق تجارت نوشته آقای فرشید فرحناکیان است.

از ویژگی های این کتاب میتوان به آوردن مواد قانونی و تفسیر و شرح هر ماده در زیر آن اشاره کرد. و همچنین آوردن سوالات 4 گزنیه ای پیرامون آن مباحث نیز یکی دیگر از امتیاز های این کتاب می تواند باشد.

از دیگر ویژگی های این کتاب می توان به آوردن جداول و همچنین پاسخ تشریحی به سوالات 4 گزینه ای طرح شده است. از دیگر امیتازات خوب این کتاب می توان به حجم مناسب آن اشاره کرد و برای افرادی که زمانی محدود دارند می تواند انتخابی مناسب باشد.

کتاب حقوق تجارت ساده ساز فرحناکیان

کتاب حقوق تجارت محمد مهدی توکلی

یکی دیگر از کتاب هایی که در زمینه درس حقوق تجارت نگاشته شده است کتابی تحت عنوان مختصر حقوق تجارت است. این کتاب توسط دکتر محمد مهدی توکلی نگاشته شده است و ناشر این کتاب حقوق تجارت مکتوب آخر می باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کتاب مختصر حقوق تجارت به لینک زیر مراجعه نمایید.

کتاب حقوق تجارت محمد مهدی توکلی

کتاب حقوق تجارت رشیدی نسب

از دیگر کتاب هایی که مرتبط با حقوق تجارت نگاشته شده است کتابی در چندین جلد تحت عنوان حقوق تجارت به روش ساده است. این کتب حقوقی توسط رضا رشیدی نسب به تالیف رسیده است. همچنین ناشر این کتاب حقوق تجارت مشاهیر دادآفرین می باشد. در زمان نگارش این مطلب ، کتاب های حقوق تجارت ایشان در دو جلد با عنوان های حقوق تجارت به روش ساده ( تاجر و شرکت های تجاری ) و حقوق تجارت به روش ساده (سناد تجاری و ورشکستگی) می باشد.

کتاب حقوق تجارت رشیدی نسب

سخن پایانی 

در این مطلب سعی کردیم چند نمونه از کتاب هایی که در رابطه با حقوق تجارت نگاشته شده است را معرفی کنیم. لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود.اگر در رابطه با این مطلب پیشنهاد و سوالی در ذهن خود دارید می توانید با ما به اشتراگ بگذارید و منتظر پاسخ از طرف باشید : )

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

5 × سه =