منابع آزمون قضاوت در سال جاری (دروس آزمون قضاوت + ضریب دروس آزمون قضاوت)

این مطلب به معرفی به منابع آزمون قضاوت خواهد پرداخت.اگر به دنبال موفقیت در آزمون قضاوت هستید، ابتدا باید منابع مناسب برای این آزمون حقوقی را بشناسید.در این مطلب با دروس آزمون قضاوت و بهترین منابع برای موفقیت در آزمون قضاوت آشنا خواهید شد. و بررسی آن ها خواهیم پرداخت. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشد.

آزمون قضاوت که هر ساله برگزار می شود. از طرف سازمان سنجش مواد و ضرایب امتحانی آن نیز اعلام می شود. در ادامه به بررسی منابع و کتبی که برای دروس آزمون قضاوت می پردازیم.

لازم به ذکر است که در این مطلب به مواد و ضرایب امتحانی آزمون قضاوت داوطلبان دانشگاهی و آزمون قضاوت داوطلبان حوزوی پرداخته شده است.

در این مطلب به بررسی آزمون قضاوت جذب عمومی خواهیم پرداخت.اما باید بدانید که آزمون قضاوت به صورت جذب اختصاصی نیز صورت می گیرد که ضوابط و شرایط مخصوص خود را دارد.منابع-آزمون-قضاوت

دروس آزمون قضاوت 

در قدم اول باید بدانید از کدام دروس در آزمون قضاوت سوالات طرح می شوند. همچنین باید دانست که هر درس چه ضریبی را به خود اختصاص داده است زیرا دانستن ضرایب دروس آزمون قضاوت می تواند شما را از اهمیت دروس آزمون قضاوت نسبت به یکدیگر مطلع می کند و می توانید برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید.

منابع آزمون قضاوت کتبی 98

در جدول زیر تمام نام دروس و ضریب هر درس را در اختیار شما قرار داده ایم.لازم به ذکر است که این دروس مربوط به آزمون قضاوت سال 98 می باشد که توسط سازمان سنجش اعلام شده است.

منابع آزمون قضاوت داوطلبان دانشگاهی

در ادامه به بررسی نام دروس و ضرایب هر درس در آزمون تستی قضاوت برای جذب عمومی خواهیم پرداخت.

توجه : جدولی که در ذیل مشاهده می کنید مربوط به مواد و ضرایب آزمون قضاوت داوطلبان دانشگاهی است.

نام دروس ضریب دروس
استعدادشغلی 2
حقوق مدنی 3
حقوق تجارت 2
آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی 2
یین دادرسی و اجرای احکام کیفری 2
حقوق جزای عمومی 3
حقوق جزای اختصاصی 2

تعداد سوالات دروس آزمون قضاوت

برای آشنایی بیشتر داوطلبان به آزمون قضاوت در ادامه به بررسی تعداد سوالاتی که از هر درس در آزمون قضاوت سال 98 طرح شده است خواهیم پرداخت. اطلاعات جدول زیر مربوط آزمون قضاوت سال 98 است که برگزار شد.

نام دروس تعداد سوالات هر درس
استعدادشغلی
حقوق مدنی 25
حقوق تجارت 15
آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی 20
یین دادرسی و اجرای احکام کیفری 25
حقوق جزای عمومی 20
حقوق جزای اختصاصی 25

منابع آزمون قضاوت 

در ادامه به معرفی منابع و کتب حقوقی ای که می توانید برای مطالعه از آن ها استفاده کنید خواهیم پرداخت.در جدول زیر با توجه به هر درس به معرفی کتاب های حقوقی پرداخته شده است که در صورت تمایل می توانید برای مطالعه از آن ها استفاده نمایید.

این منابع جزء کتاب های پر استفاده و اصلی در رشته حقوق محسوب می شوند.که در میان دانش آموختگان، دانشجویان رشته حقوق و همچنین اساتید از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

از ویژگی های این منابع پیشنهادی این است که مباحث حقوقی را به طور کامل و همراه با جزئیات بیان کرده اند و معمولا شما شما را از خواندن کتب دیگر بی نیاز می کنند.اگر فکر میکنید منابع بهتر و یا حتی سازگار تر با سطح علمی شما وجود دارد می توانید از آن ها استفاده نمایید.بدیهی است که در کنار مطالعه این کتاب های حقوقی می بایست به متن قانون تسلط کامل داشته باشید.

توجه: انتخاب منبع مطالعاتی بستگی به سطح علمی و پایه ای شما دارد بنابراین قبل از انتخاب و یا خرید هر گونه منبع تمام ابعاد را بسنجید.

نام دروس تعداد سوالات هر درس
استعدادشغلی
حقوق مدنی متن قانون به همراه کتب دکتر کاتوزیان
حقوق تجارت کتاب حقوق تجارت دکتر ربیعا اسکینی
آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی کتاب آیین دادرسی مدنی دکتر شمس
آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری کتاب آیین دادرسی کیفری دکتر علی خالقی
حقوق جزای عمومی کتاب حقوق جزا عمومی دکتر اردبیلی
حقوق جزای اختصاصی کتاب حقوق جزا اختصاصی میر محمد صادقی

منابع آزمون قضاوت داوطلبان حوزوی

در ادامه به بررسی و معرفی مواد و ضرایب امتحانی داوطلبان حوزوی آقایان و بانوان خواهیم پرداخت.در جدول ذیل می توانید آن را مشاهده خواهید کرد.

آقایان
مواد امتحانی ضرایب  
فقه 1 شامل بیع مکاسب
اصول فقه 1 شامل جلد یک کفایة الاصول: از ابتدای کتاب تا پایان المقصد الخامس
بانوان
مواد امتحانی ضرایب  
فقه 1 شامل 15 کتاب از شرح لمعه: قضاء، شهادت، متاجر، دین، رهن، ضمان، صلح، اجاره، وکالت، شفعه، وصایا، نکاح، حدود، قصاص و دیات
اصول فقه 1 شامل الحلقه الثانیه شهید صدر

سخن پایانی

در این مقاله که توسط آکادمی حقوقی ایحمال تهیه شده است سعی شد، تا منابع مربوط به آزمون قضاوت  مورد بررسی قرار گیرد.لازم به ذکر است که منابع پیشنهادی معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و معرفی این منابع و کتب به معنای طرح سوال حتمی و قطعی از این منابع و بی اعتباری سایر منابع اساتید محترم نیست ، بنابراین صرفا به این منابع اکتفا نکنید. شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز ها و سطح علمی خود از منابع متناسب به خودتان استفاده نمایید به طوری که امکان دارد بر اثر گذر کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود.اگر سوال و یا پیشنهادی در رابطه با این مقاله دارید میتوانید با ما در اشتراک بگذارید.

منبع ایحمال

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

4 × 3 =