معرفی کتاب متون حقوقی

اگر شما نیز در جستجو آشنایی با چندین نمونه کتاب متون حقوقی هستید ، آدرس رو درست آمدید. در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی مختصر چند نمونه کتاب متون حقوقی جهت آشنایی بیشتر شما با آن ها بپردازیم. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

متون حقوقی یکی از دروس آزمون های های کارشناسی ارشد رشته حقوق است که از آن در این آزمون سوال طرح می شود و متاسفانه به علت دشوار بودن این درس بعضی از داوطلبان از زدن تست های مربوط به این درس منصرف می شوند. همانطور که می دانید با توجه به ضریب متون حقوقی این درس می تواند در رتبه و نتیجه نهایی کارنامه شما تاثیری زیادی داشته باشد.

بهترین کتاب متون حقوقی کدام است

بسیاری از داوطلبان و دانشجویان رشته حقوق در جستجوی بهترین کتاب برای متون حقوقی می باشند و این سوال گاها از ما پرسیده می شود که بهترین کتاب متون حقوقی کدام است ؟ پاسخ ما در مقابل این پرسش این است که هرگز نمی توانیم بگوییم یک کتاب خاص و معین بهترین کتاب برای متون حقوقی است. در ادامه مطلب به توضیح بیشتر در این رابطه خواهیم پرداخت.

همانطور که می دانید متون حقوقی به زبان انگلیسی است و شما علاوه بر اینکه می باید آشنایی و تسلط کامل با اصطلاحات و مباحث حقوقی به زبان انگلیسی داشته باشید باید دانش عمومی نیز نسبت به انگلیسی داشته باشید. بنابراین هر فردی باید با توجه به توانایی های خود در جستجو کتاب های متناسب و هم سطخ خود باشد. و نمی توان یک کتاب خاص را برای همه افراد با سطح زبان مختلف توصیه کرد.

در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی اجمالی چند نمونه کتاب متون حقوقی که در رابطه با متون حقوقی در بازار کتاب های حقوقی وجود دارد بپردازیم تا بتوانید با کتاب هایی که در رابطه با متون حقوقی نگاشته شده اند بیشتر آشنا شوید. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند . بنابراین شما باید با تحقیق و مطالعات بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان ، اقدام به مطالعه و تحقیقات بیشتر پیرامون این موضوع نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.

کتاب متون حقوقی محمود رمضانی

یکی از کتاب های متون حقوقی برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق که می تواند مورد استفاده شما قرار بگیرد ، کتاب متون حقوقی دکتر محمود رمضانی است که با عنوان ترجمه ترجمه تحت‌اللفظی و روان Law texts در بازار وجود دارد ، می باشد. این کتاب می تواند یکی از کتاب های در رابطه با متون حقوقی باشد.

برخی از ویژگی های این کتاب می توان به ترجمه ساده و فابل فهم آن اشاره کرد. ضمن اینکه ابتدا معنی هر لغت در پاراگراف به صورت کلمه به کلمه نوشته شده است و در آخر به ترجمه کل متن به صورت یکپارچه در کتاب پرداخته شده است.

کتاب متون حقوقی محمود رمضانی

کتاب متون حقوقی حمید قهرمانی

یکی از کتاب هایی که در رابطه متون حقوقی نگاشته شده است. کتابی تحت عنوان گنجینه طلایی زبان تخصصی حقوق است. همچنین ناشر این کتاب انتشارات ارشد می باشد. برخی از ویژگی های این کتاب از قبیل اشاره به واژگان حقوقی و توجه به law texts می باشد.

کتاب متون حقوقی حمید قهرمانی

کتاب 1100 لغت متون حقوقی محمود رمضانی

دانستن لغات متون حقوقی و ترجمه صحیح آن برای هر دانش آموخته رشته حقوق که قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد حقوق را دارد لازم است. یکی از کتاب هایی که مجموعه ای از لغات متون حقوقی را جمع آوری کرده است ، کتاب متون حقوقی 1100 واژه حقوقی نوشته دکتر محمود رمضانی می باشد که در رابطه با لغات مرتبط با متون حقوقی نگاشته شده است.

از ویژگی هایی که می توان برای این کتاب اشاره کرد این است که برای هر لغت متون حقوقی یک مثال در یک جمله آورده شده است تا شما بتوانید درک بهتری از اون لغت را داشته باشید. و سپس به ترجمه آن مثال پرداخته شده است .همچنین در کتاب متون حقوقی 1100 واژه حقوقی به نحوه تلفظ هر لغت نیز پرداخته شده است.

کتاب 1100 لغت متون حقوقی محمود رمضانی

کتاب متون حقوقی دکتر عبدالحسین شیروی

یکی دیگر از کتاب های متون حقوقی که دانشجویان رشته حقوق می توانند  آن را مطالعه نمایند کتاب متون حقوقی نوشته دکتر عبد الحسین شیروی است که یک کتاب در رابطه با متون حقوقی می باشد. در زمان نگارش این مطلب ، این کتاب در دو جلد تالیف شده است. که جلد اول کتاب مربوط به حقوق قرارداد ها و جلد دوم مربوط به حقوق جزا است.

کتاب متون حقوقی مدرسان شریف (زبان تخصصی حقوق)

مدرسان شریف کتابی تحت عنوان زبان تخصصی حقوق منتشر کرده است که به متون حقوقی انگلیسی رشته حقوق در شش فصل پرداخته است. همچنین به جمع آوری تست هایی که در آزمون هایی که در سنوات گذشته طرح شده ، پرداخته است. و همچنین تعدادی از لغات حقوقی را در کتاب جمع آوری شده است.این کتاب نوشته دکتر حسن مرادی می باشد.

کتاب متون حقوقی مدرسان شریف (زبان تخصصی حقوق)

کتاب متون حقوقی دور اندیشان

یکی دیگر از کتب متون حقوقی که قصد معرفی آن را داریم کتاب متون حقوقی دوراندیشان تحت عنوان کمک حافظه متون حقوقی می باشد. مولف این کتاب آقایون امین رضا کوهستانی و حبیب الله حبیبی می باشند.

برخی از ویژگی های این کتاب می توان به کامل بودن و ظاهر مناسبی که با جدول بندی طراحی شده است اشاره کرد. ضمن اینکه به لغات متون حقوقی که دانستن آن ها برای هر داوطلب ضروری می باشد اشاره شده است.

کتاب متون حقوقی دور اندیشان 

کتاب 504 واژه متون حقوقی دوراندیشان

اگر دنبال یک کتاب هستید که بتوانید لغات متون حقوقی مهمی که در سال های گذشته در آزمون کارشناسی ارشد از آن ها سوال طرح شده است را پیدا کنید ، می توانید به کتاب 504 واژه متون حقوقی نگاهی بندازید.

برخی از ویژگی های این کتاب می توان به تلفظ فارسی لغات اشاره کرد. همچنین لغات از تمام مباحث متون حقوقی انتخاب شده است و هر لغت حقوقی را در قالب یک جمله به کار برده است تا با مفهوم آن لغت خواننده آشنایی بیشتری پیدا کند و متوجه شود به چه نحو از آن لغت می توان در جمله استفاده کرد.

کتاب 504 واژه متون حقوقی دوراندیشان

سخن پایانی ما

در این مطلب به بررسی کتاب های متون حقوقی که در بازار وجود دارد پرداختیم ، امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید بوده باشد .لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر تجربه استفاده از هر یک از این کتاب ها دارید می توانید با ما در اشتراک بذارید ، همچنین می توانید انتقادات و پیشنهادات خودتون رو راجع به این مطلب به ارسال کنید.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

دو × 3 =