معرفی کتاب حقوق مدنی

حقوق مدنی یکی از دروس مهم در رشته حقوق می باشد.اگر در جستجو یک کتاب حقوق مدنی هستید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. در بازار و کتاب فروشی ها کتاب حقوقی  بسیاری وجود دارد.در این مطلب سعی می کنیم که چند نمونه از کتاب های حقوق مدنی که در بازار وجود دارد را مورد بررسی و معرفی جهت آشنایی بیشتر شما با آن ها قرار دهیم.

همانطور که می دانید درس حقوق مدنی یکی از دروس مهم در اکثر آزمون های حقوقی از جمله آزمون وکالت ، آزمون قصاوت و حتی در بعضی از گرایش های کارشناسی ارشد حقوق و دکتری می باشد. همچنین حقوق مدنی را می توانیم یکی از پرکاربرد ترین مباحث حقوق برای حرفه و شغل وکالت و قضاوت بدانیم.

بهترین کتاب حقوق مدنی کدام است

خیلی از دانشجویان و داوطلبان آزمون های حقوقی از ما این پرسش را دارند که بهترین کتاب حقوق مدنی کدام است ؟ در پاسخ به این سوال ما هرگز نمی توانیم یک کتاب حقوق مدنی خاص و معین را به عنوان بهترین کتاب حقوق مدنی معرفی و پیشنهاد نماییم. همانطور که می دانید با گذر زمان کتاب حقوق جدیدی از طرف ناشرین و مولفین جدیدی منتشر می شود که می تواند جایگاه و محبوبیت دیگر کتب حقوقی را دگرگون نماید.

همچنین باید به این نکته توجه داشت که نمی توان یک کتاب حقوق مدنی را بدون توجه به سطح و پایه تحصیلی افراد به آن ها پیشنهاد و توصیه نمود. این احتمال شاید وجود داشته باشد کتابی که برای فردی که داری پایه تحصیلی خوبی در دوران دانشگاه داشته است برای فردی دیگری که پایه تحصیلی ضعیف داشته است مناسب نباشد. بنابراین هر فردی باید در جستجو کتاب متناسب با خود باشد.

در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی چند نمونه کتاب حقوق مدنی که در بازار وجود دارد در جهت و راستای آشنایی بیشتر شما با کتاب هایی که در زمینه حقوق مدنی نگاشته شده است معرفی خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند . بنابراین شما باید با تحقیق و مطالعات بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان ، اقدام به مطالعه و تحقیقات بیشتر پیرامون این موضوع نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.


کتاب حقوق مدنی دکتر فرهاد بیات – کتاب شرح جامع قانون مدنی

کتاب شرح جامع قانون مدنی یکی از کتاب های شناخته شده در رابطه با حقوق مدنی است که برای آزمون های حقوقی و همچنین آزمون های ورودی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می تواند مفید باشد. نویسندگان کتاب شرح جامعه قانونی مدنی دکتر فرهاد بیات و شیرین بیات می باشند.

ویژگی کتاب حقوق مدنی دکتر فرهاد بیات 

در ادامه مطلب به بعضی از ویژگی و خصوصیات کتاب شرح جامع حقوق مدنی به اختصار خواهیم پرداخت تا شما آشنایی بیشتری نسبت به این کتاب حقوق مدنی پیدا کنید.

کتاب حقوق مدنی دکتر فرهاد بیات

  • بیان ارتباط موضوعی مواد با یکدیگر.
  • توضیح مواد و نکات مهم آن در زیر هر ماده.
  • کامل و جامع بودن کتاب.

کتاب حقوق مدنی دکتر کاتوزیان

یکی از اساتید برجسته علم حقوق در ایران مرحوم دکتر ناصر کاتوزیان است. ایشان از محبوبیت بالایی در بین اساتید علم حقوق برخوردار می باشند و آثار حقوقی ایشان برای اکثر دانش آموختگان علم حقوق شناخته شده است.به علت تعداد زیاد تالیفات ایشان در جدول زیر صرفا به طور اجمالی عنوان های آن ها را ذکر خواهیم کرد.

کتاب حقوق مدنی دکتر کاتوزیان

نام کتاب نویسنده کتاب

کتاب قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی

دکتر ناصر کاتوزیان

کتاب درسهایی از عقود معین

دکتر ناصر کاتوزیان

کتاب حقوق انتقالی

دکتر ناصر کاتوزیان

کتاب دوره عقود معین

دکتر ناصر کاتوزیان

کتاب ایقاع

دکتر ناصر کاتوزیان

کتاب اثبات و دلیل اثبات 

دکتر ناصر کاتوزیان

کتاب اعتبار امر قضاوت شده در دعوای مدنی

دکتر ناصر کاتوزیان

کتاب اموال و مالکیت

دکتر ناصر کاتوزیان

کتاب اعمال حقوقی

دکتر ناصر کاتوزیان

کتاب وقایع حقوقی مسئولیت مدنی

دکتر ناصر کاتوزیان

کتاب وصیت در حقوق مدنی ایران

دکتر ناصر کاتوزیان

کتاب قواعد عمومی قراردادها

دکتر ناصر کاتوزیان

کتاب آموزش جامع حقوق مدنی محمد مهدی توکلی

از دیگر کتاب هایی که در رابطه با درس حقوق مدنی وجود دارد کتابی با عنوان آموزش جامع حقوق مدنی است. این کتاب توسط دکتر محمد مهدی توکلی تالیف شده است. همچنین ناشر این مکتوب آخر می باشد. این کتاب حقوق مدنی در زمان نگارش این مطلب دارای 2 جلد می باشد.

کتاب آموزش جامع حقوق مدنی محمد مهدی توکلی

کتاب حقوق مدنی دکتر امامی

یکی دیگر از چهره های شناخته علم حقوق در ایران مرحوم دکتر سید حسن امامی است. در رابطه با حقوق مدنی ایشان کتابی تالیف کرده اند. که در زمان نگارش این مطلب شامل دارای شش جلد می باشد و می تواند اثری ارزشمند محسوب شود. در ادامه به موضوعاتی که در هر جلد از کتاب حقوق مدنی دکتر امامی پرداخته شده است خواهیم پرداخت، با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

عنوان کتاب نویسنده کتاب
کتاب حقوق مدنی دکتر امامی جلد 1 دکتر سید حسن امامی
کتاب حقوق مدنی دکتر امامی جلد 2 دکتر سید حسن امامی
کتاب حقوق مدنی دکتر امامی جلد 3 دکتر سید حسن امامی
کتاب حقوق مدنی دکتر امامی جلد 4 دکتر سید حسن امامی
کتاب حقوق مدنی دکتر امامی جلد 5 دکتر سید حسن امامی
کتاب حقوق مدنی دکتر امامی جلد 6 دکتر سید حسن امامی

کتاب حقوق مدنی دکتر صفایی

یکی از منابع جامع و کامل برای حقوق مدنی کتاب های حقوق مدنی دکتر صفایی است. از ویژگی های آن ها می توان به نگارش ساده و قابل فهم اشاره کرد همچنین این کتاب های ایشان تا در حد ممکن به توضیح مباحث مربوطه پرداخته است تا نیاز به پراکنده خوانی نباشد. در ادامه به معرفی کتاب های حقوق مدنی دکتر صفایی خواهیم پرداخت.

کتاب حقوق مدنی دکتر صفایی

کتاب های حقوقی مدنی دکتر صفایی
کتاب مختصر حقوق خانواده دکتر سید حسین صفایی و دکتر اسد الله امامی
کتاب مسئولیت مدنی ( الزامات خارج از قرارداد ) دکتر سیدحسین صفایی و دکتر حبیب الله رحیمی
کتاب مسئولیت مدنی تطبیقی دکتر سیدحسین صفایی و دکترحبیب الله رحیمی
کتاب مختصر حقوق خانواده دکتر سید حسین صفایی و دکتر اسد الله امامی
کتاب حقوق مدنی اشخاص و محجورین دکتر سیدحسین صفایی و دکتر سید مرتضی قاسم ‌زاده

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تا بعضی از کتاب های حقوقی مدنی را معرفی کنیم. لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر شما کتاب های جدید حقوق مدنی را می شناسید می توانید نظرات خودتون را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع ایحمال
ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

سه − 1 =