کارشناسی ارشد حقوق تجارت الکترونیکی

در این مطلب قصد دارم به معرفی و بررسی یکی از گرایش های رشته حقوق بپردازیم. حقوق تجارت الکترونیکی یکی از گرایش های رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد است. و داوطلبین این رشته می باید در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نمایند. در ادامه مطلب به بررسی دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق تجارت الکترونیکی خواهیم پرداخت.

کارشناسی ارشد حقوق تجارت الکترونیکی

بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق تجارت الکترونیکی کدام است

شاید یکی از سوال هایی که در ذهن داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد حقوق تجارت الکترونیکی باشد این موضوع باشد که بهترین منابع برای کارشناسی ارشد حقوق تجارت الکترونیکی کدام است ؟ در پاسخ به این سوال باید این نکته توجه نمود که ما هرگز منابع و یا کتاب های حقوقی خاصی را پیشنهاد و یا توصیه نمی نماییم. که دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که در ادامه مطلب به آن دلایل خواهیم پرداخت.

یکی از این دلایل این است که این احتمال وجود دارد، پایه تحصیلی داوطلبان نسبت به یکدیگر متفاوت باشد به نحوی که امکان دارد یک کتاب حقوقی برای برای فردی که پایه تحصیلی قوی ای دارد مناسب باشد ولی برای فردی دیگر که پایه تحصیلی ضعیفی دارد پیچیده و نامتناسب باشد.

دلیل دومی که می توانیم به آن اشاره کنیم این است که هر ساله کتاب های حقوقی جدیدی منتشر می شود و این موضوع می تواند باعث شود که جایگاه کتب دیگر از نظر محبوبیت در بین دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته حقوق نسبت به یکدیگر تغییر پیدا کند. بنابراین هرگز نمی توانیم یکسری منابع و کتب حقوقی خاص را به عنوان بهترین کتاب منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق تجارت الکترونیکی معرفی نماییم.

دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق تجارت الکترونیکی

در ادامه مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که در سال 1400 کدام دروس برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق تجارت الکترونیکی مدنظر قرار گرفته است. به همین منظور می باید به دفترچه راهنما منتشر شده از طرف سازمان سنجش مراجعه نمایید. در ادامه در جدول زیر به بررسی چند نمونه از دروسی که در سال 1400 برای این آزمون اختصاص یافته است خواهیم پرداخت.

همچنین برای آگاهی شما از اهمیت دروس نسبت به یکدیگر و داشتن یک برنامه ریزی صحیح و شناختن اولویت های خود به بررسی ضریب دروس با توجه به آن چه که در دفترچه راهنما ذکر شده است نیز اشاره خواهیم کرد. لازم به ذکر است که تعداد سوالات بر اساس تعداد سوالات سنوات سال گذشته می باشد.

نام درس ضریب دروس تعداد سوالات تقریبی بر اساس سنوات گذشته
متون حقوق به زبان (انگلیس ، فرانسه) 2
حقوق مدنی 3
حقوق تجارت 2
متون فقه 2

در ادامه مطلب به معرفی چندین کتاب حقوقی مرتبط با دروس ذکر شده بالا جهت آشنایی بیشتر شما خواهیم پرداخت. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند . بنابراین شما باید با تحقیق و مطالعات بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان ، اقدام به مطالعه و تحقیقات بیشتر پیرامون این موضوع نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.

منابع کارشناسی ارشد حقوق تجارت الکترونیکی

کتاب های زیادی در رابطه با دروس یاد شده بالا وجود دارد و می توانید از آن ها برای یادگیری دروس بالا استفاده نمایید. در ادامه مطلب به بررسی چندین نمونه کتاب حقوق جهت آشنایی بیشتر خواهیم پرداخت.باید توجه داشت که منابع این آزمون به طور رسمی اعلام نشده است و کتب و منابع معرفی شده صرفا جهت آشنایی بیشتر شما با آن ها است بنابراین داوطلبان آزمون می باید بر دروس این آزمون تسلط داشته باشند، بدون اینکه لازم باشد منبع خاصی را مطالعه کنند و هرگز به منابع و کتب معرفی شده در این صفحه اکتفا ننمایند. همچنین باید مطالعات بیشتری در رابطه با این موضوع در خارج از این صفحه داشته باشند.

نام درس توضیحات
متون حقوق به زبان (انگلیس ، فرانسه) منبع خاص و مشخصی وجود ندارد ولی تسلط به لغات حقوقی و همچنین تسلط شما به زبان انگلیسی به ویژه مهارت ریدینگ می تواند کمک زیادی به شما نماید. همچنین بعضی از داوطلبان کتاب law text را مطالعه می کنند.
حقوق مدنی در رابطه با حقوق مدنی کتاب های مرجع و آموزشی زیادی نگاشته شده است. شما باید بر اساس پایه تحصیلی و مدت زمانی که فرصت دارید تصمیم بگیرید بهترین کتاب برای شما کدام است. در مطلب دیگر به معرفی کتاب های حقوق مدنی پرداخت شده است. به هر حال در کنار مطالعه کتاب خواندن قانونی مدنی فراموش نشود!
حقوق تجارت در رابطه با درس حقوق تجارت نیز کتاب های حقوقی بسیاری منتشر گردیده است. که این کتب هم جز کتاب های مرجع برای این درس می باشد و هم کتاب های کمک آموزشی و آزمون محور ! و انتخاب کتاب مناسب بستگی به زمان و پایه تحصیلی شما دارد. در مقاله ای دیگر به معرفی کتاب های حقوق تجارت پرداخته است. لازم به ذکر است که از مطالعه قانون تجارت نیز غافل نشوید.
متون فقه در مورد کتاب هایی که در رابطه با متون فقه نگاشته شده در صفحه ای دیگر مطالبی جهت آشنایی بیشتر نگاشته شده است که می توانید به مطلب کتاب های متون فقه مراجعه نمایید.

فرجام سخن

در این مطلب سعی کردیم شما را با آزمون کارشناسی ارشد حقوق تجارت الکترونیکی آشنا نماییم. اگر در رابطه با این مطلب سوالی دارید می توانید در بخش نظرات سوالات خود را طرح نمایید و همچنین خوش حال می شویم تجربیات و نظرات خود را در رابطه با آزمون کارشناسی ارشد حقوق تجارت الکترونیک با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

14 − 7 =