منابع آزمون ارشد حقوق جزا کدامند + نقشه راه (جدید)

در این مقاله به منابع ارشد حقوق جزا پرداخته خواهد شد در مطلب سعی خواهد شد شرایط و منابع مناسب برای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد حقوق جزا بیان شود تا گامی در جهت هدف شما برداشته شود ضمن اینکه به ضریب هر درس و یا تعداد سوال هایی که معمولا طرح میشود برای هر درس نیز میپردازیم زیرا که که آشنایی کامل به ساز و کار هر آزمون یکی از شرایط موفقیت در آن آزمون می باشد.

آنچه باید بدانید راجع به گرایش جزا و جرم شناسی در مقطع کارشناسی ارشد

ارشد حقوق جزا

گرایش جزا و جرم شناسی به بررسی رفتار های مجرمانه افراد و به تبع آن مجازات های آن رفتار مجرمانه میپرداید و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری این گرایش وجود دارد و دو درس جزا و آیین دادرسی کیفری از مهم ترین دروس آن تلقی می شود.

 دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی چیست

در جدول زیر دروسی که باید در آزمون کارشناسی ارشد حقوق برای گرایش جزا و جرم شناسی باید مطالعه کنید اشاره شده است و همچنین تعداد سوالا تقریبی و ضریب هر درس نیز گفته شده است تا از اهمیت هر درس در آزمون پی ببرید.

نام درس ضریب درس تعداد سوالات تقریبی براساس سنوات گذشته
جزا عمومی 3 20
جزا اختصاصی 3 15
آیین دادرسی کیفری 2 15
متون فقه 2 20
متون حقوقی 2 30

منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم چیست

در این قسمت به شما منابع و رفرنس هایی رو معرفی میکنیم که جز رفرنس های اصلی برای این دروس هاستند و از محبوبیت بالایی بین دانش آموختگان رشته حقوق دارند در صورت تمایل میتوانید این منابع رو جهت موفقیت در آزمون کارشناسی إرشد حقوق جزا استفاده نمایید.

نام درس منبع نام مولف
جزا عمومی کتاب حقوق جزا عمومی (3 جلد) دکتر محمد علی اردبیلی
جزا اختصاصی کتاب های جرایم علیه امنیت /علیه اشخاض/امنیت و آسایش عمومی دکتر حسین میرمحمد صادقی
آیین دادرسی کیفری کتاب آیین دادرسی دو جلدی دکتر علی خالقی
متون فقه شرح لمعه  
متون حقوقی منبع خاصی ندارد ولی میتوانید از کتاب law text در صورت تمایل استفاده نمایید.

فرجام سخن

در این مطلب سعی شد تا به معرفی آزمون کارشناسی ارشد حقوق جزا پرداخته شود. لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر در رابطه با این مقاله سوال و یا پیشنهادی دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید

منبع ایحمال
ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

یازده − شش =