منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق جزا

در این مقاله به منابع ارشد حقوق جزا پرداخته خواهد شد در این مطلب سعی خواهد شد شرایط و منابع مناسب برای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد حقوق جزا بیان شود همچنین به ضریب هر درس و تعداد سوال ها دروس بر اساس سنوات گدشته مورد بررسی قرار خواهد گرفت همانطور که می دانید آشنایی و تسلط به هر آزمون یکی از فاکتور های موفقیت در آن آزمون می باشد.

آنچه باید بدانید راجع به گرایش جزا و جرم شناسی در مقطع کارشناسی ارشد

گرایش جزا و جرم شناسی به بررسی رفتار های مجرمانه افراد و به تبع آن مجازات های آن رفتار مجرمانه می پردازد و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری این گرایش وجود دارد و دو درس جزا و آیین دادرسی کیفری می تواند از مهم ترین دروس این گرایش  محسوب شود.

 دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی چیست

در جدول زیر دروسی که باید در آزمون کارشناسی ارشد حقوق برای گرایش جزا و جرم شناسی مطالعه کنید اشاره شده است و همچنین تعداد سوالات تقریبی و ضریب هر درس بر اساس سنوات گذشته نیز گفته شده است تا از اهمیت هر درس در آزمون پی ببرید.

نام درس ضریب درس تعداد سوالات تقریبی براساس سنوات گذشته
جزا عمومی 3 20
جزا اختصاصی 3 15
آیین دادرسی کیفری 2 15
متون فقه 2 20
متون حقوقی 2 30

منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم چیست

در این قسمت منابع و رفرنس هایی رو معرفی می کنیم که جز کتاب هاب مرجع برای این دروس هستند و از محبوبیت بالایی بین دانش آموختگان رشته حقوق دارند در صورت تمایل می توانید این منابع رو جهت در آزمون کارشناسی إرشد حقوق جزا استفاده نمایید.

نام درس منبع نام مولف
جزا عمومی کتاب حقوق جزا عمومی (3 جلد) دکتر محمد علی اردبیلی
جزا اختصاصی کتاب های جرایم علیه امنیت /علیه اشخاض/امنیت و آسایش عمومی دکتر حسین میرمحمد صادقی
آیین دادرسی کیفری کتاب آیین دادرسی دو جلدی دکتر علی خالقی
متون فقه شرح لمعه  
متون حقوقی منبع خاصی ندارد ولی میتوانید از کتاب law text در صورت تمایل استفاده نمایید.

فرجام سخن

در این مطلب سعی شد تا به معرفی آزمون کارشناسی ارشد حقوق جزا پرداخته شود. لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر در رابطه با این مقاله سوال و یا پیشنهادی دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید

منبع ایحمال
ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

5 × 3 =