معرفی کتاب حقوق جزا عمومی و اختصاصی

در این مطلب می خواهیم به بررسی و معرفی اجمالی چند نمونه کتاب حقوق جزا که در بازار وجود دارد بپردازیم . همانطور که می دانید حقوق جزا شامل حقوق جزا عمومی و حقوق جزا اختصاصی است. که البته از این درس در آزمون های حقوق از جمله آزمون وکالت و آزمون قضاوت سوالاتی طرح می شود.

اصولا شما می باید از اهمیت این درس با خبر باشید لذا در این مقاله قصد داریم به معرفی چند نمونه از کتاب های حقوق جزا موجود در بازار بپردازیم ، تا بلکه بتوانیم گامی در جهت آشنایی بیشتر شما با این کتاب هایی که در رابطه با حقوق جزا نگاشته شده است برداشته باشیم . با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

کتاب حقوق جزا

همانطور که می دانید در بازار کتاب های حقوقی کتاب های زیادی در رابطه با درس حقوق جزا وجود دارد. بهتر است کتاب حقوق جزایی را انتخاب نمایید که متناسب با پایه و سطح علمی شما باشد و بتوانید به راحتی با آن ارتباط برقرار کنید. و درک و فهمیدن آن برای شما مشکل و دشوار نباشد.

همچنین در انتخاب کتاب حقوق جزا باید به این نکته توجه کنیم که هماهنگ با آخرین تغییرات قانون مجازات اسلامی باشد که این مورد از اهمیت مهمی برخوردار است. جامع و کامل بودن کتاب نیز باید بررسی شود زیرا که اگر اگر کتاب جامع نباشد می تواند شما را با مشکلات فراوانی مواجه کند.

بهترین کتاب حقوق جزا کدام است

خیلی ها از ما این سوال را می پرسند که بهترین کتاب حقوق جزا کدام است ؟ ما در پاسخ به این سوال می گوییم ما هرگز نمی توانیم یک و یا تعدادی کتاب خاص را به عنوان بهترین کتاب حقوقی جزا معرفی نماییم . زیرا که باید فاکتور های مهم و متغییری را برای مناسب بودن یک کتاب برای هر فردی مشخص کرد. همچنین بر اثر گذر زمان و چاپ و انتشار کتب حقوقی جدید ،  جایگاه و موقعیت کتاب های حقوقی پیشین شاید در بین داوطلبان می تواند تغییر کند.

همچنین باید به این نکته توجه نماییم که نمی توان یک کتاب را برای همه افراد با پایه های تحصیلی متفاوت از یکدیگر معرفی کرد. این احتمال وجود دارد که یک کتاب برای فردی درک و فهمیدن آن بسیار آسان باشد و برای دیگری بسیار دشوار و مشکل باشد. بنابراین بهتر است هر فردی بر اساس پایه تحصیلی و هدف خود کتاب متناسب را انتخاب نماید.

در ادامه مطلب به معرفی و بررسی اجمالی چندین نمونه کتاب که در رابطه با حقوق جزا نگاشته شده است خواهیم پرداخت. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند . بنابراین شما باید با تحقیق و مطالعات بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان ، اقدام به مطالعه و تحقیقات بیشتر پیرامون این موضوع نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.


کتاب حقوق جزا دکتر اردبیلی

یکی از کتاب شناخته شده و محبوب بین دانش آموختگان رشته حقوق کتاب حقوق جزا عمومی دکتر علی اردبیلی است.درس حقوق جزا یکی از دروس پر اهمیت مقطع کارشناسی است.از این درس معمولا در بیشتر آزمون حقوقی های سوال طرح می شود.کتاب حقوق جزا دکتر اردبیلی می تواند یک منبع برای این درس تلقی شود.این کتاب شامل 3 جلد می باشد که به جزا عمومی پرداخته شده است.

کتاب حقوق جزا دکتر اردبیلی

کتاب حقوق جزا شرح آزمونی قانون مجازات اسلامی احمد غفوری

کتاب دیگری که قصد بررسی و معرفی آن را داریم کتاب حقوق جزا احمد غفوری با شرح آزمونی قانون مجازات اسلامی است. مولف این کتاب آقای احمد غفوری است و همچنین ناشر این کتاب آریا داد می باشد. آکادمی حقوقی ایحمال برای اولین بار به صورت اختصاصی به معرفی و بررسی این کتاب پرداخته است که در مطلب زیر می توانید به صفحه مربوط به بررسی و معرفی کتاب شرح آزمونی قانون مجازات اسلامی مراجعه نمایید.

 

کتاب حقوق جزا دکتر میر محمد صادقی

یکی دیگر از کتاب های حقوق جزا برای درس حقوق جزا اختصاصی کتاب دکتر میر محمد صادقی است.این کتاب به جزا اختصاصی پرداخته است و شامل 3 جلد می باشد.

بین دانش آموختگان حقوق و اساتید کتاب های حقوق جزا دکتر میر محمد صادقی از محبوبیت بالایی برخوردار است. و یک منبع ارزشمند و جامع محسوب می شود و جز کتب مرجع و رفرنس است.این کتاب برای آزمون های حقوقی و آزمون های ورودی دانشگاه برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری نیز مورد استفاده قرار می گرد.

کتاب حقوق جزا دکتر میر محمد صادقی

کتاب حقوق جزا شادی عظیم زاده دوراندیشان

یکی دیگر از کتب حقوق جزا کتاب حقوق جزای دوراندیشان است که مولف این کتاب خانم شادی عظیم زاده می باشد. عنوان های کتاب های حقوق جزا دوراندیشان کمک حافظه ی جزا عمومی و کمک حافظه جزای اختصاصی می باشد که می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی دوراندیشان اطلاعات بیشتری راجع به این کتب بدست بیاورید.

کتاب حقوق جزا دکتر گلدوزیان

این کتاب به بررسی حقوق جزا عمومی پرداخته است.و کتابی جامع همراه با ارزش علمی بالا می باشد و  مناسب برای تمامی دانش آموختگان رشته حقوق است.این کتاب نیز در آزمون های حقوقی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.و یک منبع برای حقوق جزا عمومی می تواند محسوب شود که دریک جلد تالیف شده است.

کتاب حقوق جزا دکتر گلدوزیان

کتاب حقوق جزا دکتر آقایی نیا

یکی دیگر از کتب حقوق جزا اختصاصی ، کتاب دکتر حسین آقایی نیا می باشد . که البته کتاب در این کتاب به فصل جرائم علیه اشخصاص پرداخته شده است. و به این مبحث به خوبی در این کتاب به آن پرداخته شده است. و کتابی ارزشمند محسوب می شود.

کتاب حقوق جزا دکتر آقایی نیاسخن پایانی

در این مطلب سعی شده است که کتاب های حقوق جزا برای دانشجویان یا دانش پژوهان حقوق معرفی گردد.لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود.اگر سوال و پیشنهاد در رابطه با این مطلب دارید با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

یازده + چهار =