کتاب حقوق جزا عمومی و اختصاصی

در این مطلب به معرفی و بررسی اجمالی چند نمونه کتاب حقوق جزا که در بازار وجود دارد خواهیم پرداخت. همانطور که می‌دانید حقوق جزا شامل حقوق جزا عمومی و حقوق جزا اختصاصی است. و موضوعی که حائر اهمیت است این است که از این درس در آزمون های حقوق از جمله آزمون وکالت و آزمون قضاوت و غیره سوال طرح می شود.


فهرست مطالب

اهمیت حقوق جزا در آزمون های حقوقی

حقوق جزا در آزمون های حقوقی از اهمیت بالایی برخودار است لذا در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی چند نمونه از کتاب هایی که در رابطه با درس حقوق جزا تالیف شده است بپردازیم تا با کتاب هایی که در این رابطه در بازار وجود دارد بیشتر آشنا شوید. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

کتاب حقوق جزا

همانطور که می‌دانید در بازار کتاب های حقوقی کتاب های زیادی در رابطه با درس حقوق جزا وجود دارد. بهتر است کتاب حقوق جزایی را انتخاب نمایید که متناسب با پایه و سطح علمی شما باشد و بتوانید به راحتی با آن ارتباط برقرار کنید. و درک و فهمیدن آن برای شما مشکل و دشوار نباشد.

همچنین در انتخاب کتاب حقوق جزا باید به این نکته توجه کنیم که هماهنگ با آخرین تغییرات قانون مجازات اسلامی باشد. این موضوع با توجه به تغییرات قانون مجازات اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است. تا در آزمون های حقوقی با مشکلی مواجه نشوید.

بهترین کتاب حقوق جزا کدام است

خیلی ها از داوطلبان و دانشجویان از ما این سوال را می پرسند که بهترین کتاب حقوق جزا کدام است؟ در پاسخ به این سوال لازم به توضیج است که هرگز نمی توانیم یک و یا تعدادی کتاب خاص را به عنوان بهترین کتاب حقوقی جزا معرفی نماییم. زیرا که باید فاکتور های مهمی را برای مناسب بودن یک کتاب برای هر فردی مشخص کرد. همچنین این احتمال وجود دارد که بر اثر گذر زمان و چاپ کتب حقوقی جدید، جایگاه و محبوبیت کتاب های حقوقی پیشین در بین داوطلبان دچار تغییر و تحول شود.

همچنین باید به این نکته توجه نماییم که نمی توان یک کتاب را برای همه افراد با پایه های تحصیلی متفاوت از یکدیگر معرفی کرد. این احتمال وجود دارد که یک کتاب حقوق جزا برای فردی، درک و فهمیدن آن بسیار آسان باشد و برای دیگری بسیار دشوار و مشکل باشد. بنابراین بهتر است هر فرد بر اساس پایه تحصیلی و هدف خود کتاب متناسب با خود را انتخاب نماید.

در این مطلب ضمن معرفی کتاب های مرجع به معرفی کتاب های آزمونی و کمک آموزشی نیز پرداخته شده است تا هر فرد بر اساس نیاز و هدف خود بتواند با کتاب هایی که در رابطه حقوق جزا نگاشته آشنایی پیدا نماید.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند. بنابراین شما می باید با تحقیق و مطالعات هر چه بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان، اقدام به مطالعه و تحقیقات بیشتر پیرامون این موضوع نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.

کتاب که قصد بررسی و معرفی آن را داریم کتاب حقوق جزا احمد غفوری تحت عنوان شرح آزمونی قانون مجازات اسلامی است. مولف این کتاب آقای احمد غفوری و همچنین ناشر این کتاب آریا داد می باشد. آکادمی حقوقی ایحمال برای اولین بار به صورت اختصاصی به معرفی و بررسی این کتاب پرداخته است که در مطلب زیر می توانید به صفحه مربوط به بررسی و معرفی کتاب شرح آزمونی قانون مجازات اسلامی مراجعه نمایید

596

ویژگی های کتاب حقوق جزا احمد غفوری

در ادامه به برخی از ویژگی هایی که در رابطه با کتاب شرح آزمونی قانون مجازات اسلامی خواهیم پرداخت. این کتاب هم به مباحث جزای عمومی و هم به مباحث جزای اختصاصی پرداخته است. سعی شده است به صورت اجمالی و خلاصه وار ویژگی های این کتاب بیان شود لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این کتاب می توانید به وب سایت ناشر مراجعه نمایید.

آزمونی بودن

سعی در بیان مطالب مهم آزمونی و صرف نظر از مطالبی که ارزش آزمونی کمتری دارند.

بیان نکات مهم قوانین

بعد از آوردن هر ماده قانونی به بیان نکات مهم مربوط به آن ماده پرداخته شده است.

ماده محور بودن

سعی شده است مطالب به ترتیب مواد قانون مجازات اسلامی بیان شود.

مثال های مختلف

آوردن مثال برای درک بهتر مطالب یکی از ویژگی های این کتاب می باشد.

استفاده از جداول

استفاده از جدول می تواند باعث تسریع در بادگیری مطالب پیچیده شود.

چکیده مکاتب کیفری

در این کتاب همچنین خلاصه ای از مکاتب کیفری بیان شده است.

کتاب حقوق جزا دکتر اردبیلی

یکی از کتاب شناخته شده و محبوب بین دانش آموختگان رشته حقوق کتاب حقوق جزا عمومی دکتر علی اردبیلی است. درس حقوق جزا یکی از دروس پر اهمیت مقطع کارشناسی است. از این درس معمولا در بیشتر آزمون حقوقی های سوال طرح می شود. کتاب حقوق جزا دکتر اردبیلی می تواند یک منبع برای این درس تلقی شود. این کتاب شامل 3 جلد می باشد که به جزا عمومی پرداخته شده است. 

کتاب حقوق جزا دکتر اردبیلی

ویژگی های کتاب حقوق جزا دکتر اردبیلی

همانطور که می دانید این کتاب یکی از کتاب های مرجع برای حقوق جزا عمومی است که بین اساتید و دانشجویان رشته حقوق نیز شناخته شده می باشد. در ادامه به صورت اجمالی به برخی از ویژگی هایی که در رابطه با کتاب حقوق جزا دکتر اردبیلی خواهیم پرداخت.

کاربردی

یکی از کتاب های پر استفاده برای مشاغل مرتبط با حقوق است.

حقوق جزا عمومی

این آثر به حقوق جزای عمومی پرداخته است.

کتاب مرجع

یکی از کتاب مرجع و رفرنس در رابطه با حقوق جزا عمومی است.

دانشگاهی

بسیاری از اساتید دانشگاه این کتاب را برای تدریس حقوق جزا عمومی انتخاب می نمایند.

مثال های متنوع

استفاده از مثال های مختلف برای درک بهتر مفاهیم به یادگیری خواننده کمک کرده است.

چند جلدی

کتاب حقوق جزا عمومی دکتر اردبیلی در چند جلد تالیف شده است.

کتاب حقوق جزا دکتر میر محمد صادقی

یکی از کتاب شناخته شده و محبوب بین دانش آموختگان رشته حقوق کتاب حقوق جزا عمومی دکتر علی اردبیلی است. درس حقوق جزا یکی از دروس پر اهمیت مقطع کارشناسی است. از این درس معمولا در بیشتر آزمون حقوقی های سوال طرح می شود. کتاب حقوق جزا دکتر اردبیلی می تواند یک منبع برای این درس تلقی شود. این کتاب شامل 3 جلد می باشد که به جزا عمومی پرداخته شده است. 

کتاب حقوق جزا دکتر میر محمد صادقی

ویژگی های کتاب حقوق جزا دکتر میر محمد صادقی

کتاب حقوق جزا دکتر میر محمد صادقی نیز یکی از کتاب های شناخته شده بین اساتید و فارغ التحصیلان رشته حقوق است که این کتاب مشتمل بر چند جلد است و در هر جلد آن در رابطه با مباحث مربوط به حقوق جزا اختصاصی پرداخته شده است. در ادامه به برخی از ویژگی هایی که در رابطه باکتاب حقوق جزا دکتر میر محمد صادقی وجود دارد به صورت اجمالی و خلاصع وار خواهیم پرداخت.

کاربردی

یکی از کتاب های پر استفاده برای مشاغل مرتبط با حقوق است.

حقوق جزا اختصاصی

این آثر به حقوق جزای اختصاصی پرداخته است.

کتاب مرجع

یکی از کتاب مرجع و رفرنس در رابطه با حقوق جزا اختصاصی است.

دانشگاهی

بسیاری از اساتید دانشگاه این کتاب را برای تدریس حقوق جزا اختصاصی انتخاب می نمایند.

مثال های متنوع

استفاده از مثال های مختلف برای درک بهتر مفاهیم به یادگیری خواننده کمک کرده است.

چند جلدی

کتاب حقوق جزا دکتر میر محمد صادقی در چند جلد تالیف شده است.

کتاب حقوق جزا عمومی و اختصاصی بهزاد ستاری

از دیگر کتاب هایی که برای درس حقوق جزا عمومی و اختصاصی تالیف شده است دو کتاب تحت عناوین شرح جامع حقوق جزای عمومی و شرح جامع حقوق جزای اختصاصی که توسط دکتر بهزاد ستاری تالیف و ناشر آن اندیشه ارشد است. در این کتاب از جداول نمودار نیز استفاده شده است که جنبه آزمونی نیز دارد.

کتاب حقوق جزا عمومی و اختصاصی بهزاد ستاری

ویژگی های کتاب حقوق جزا عمومی و اختصاصی بهزاد ستاری

در کتاب حقوق جزا دکتر بهزاد ستاری هم در رابطه با حقوق جزا عمومی و هم حقوق جزا اختصاصی در دو جلد پرداخته شده است. و به بیان نکات مرتبط با مواد قانون مجازات اسلامی با رویکردی آزمونی و نکته محور پرداخته شده است. که در ادامه مطلب به برخی از اوصاف این کتاب حقوقی به صورت کوتاه پرداخته شده است.

آزمونی

یکی از کتاب هایی است که از آن می توان برای مطالعه درس حقوق جزا استفاده کرد.

حقوق جزا عمومی و اختصاصی

به حقوق جزای عمومی و همچنین حقوق جزا اختصاصی در دو جلد پرداخته است.

انتشارات

ناشر این کتاب انتشارات اندیشه ارشد می باشد.

شرح و بیان نکات مواد

سعی شده است ضمن بیان شرحی ساده از مواد نکات آزمونی آن ماده نیز بیان شود.

استفاده از جدول و نمودار

استفاده از جداول و نمودار های باعث می شود درک و سرعت یادگیری افزایش باید.

چند جلدی

این اثر در دو جلد تالیف شده است که به حقوقجزا عمومی و حقوق جزا اختصاصی در هر جلد آن پرداخته است.

کتاب حقوق جزا بهداد کامفر

یکی دیگر از کتاب هایی که در رابطه با درس حقوق جزا عمومی و اختصاصی تالیف شده است کتابی است تحت عنوان دوره پیشرفته حقوق جزا عمومی و اختصاصی که به همت و کوشش دکتر بهداد کامفر تالیف و ناشر آن پژوهش می باشد. در این کتاب سعی شده است که شیوه بیان مطالب به ترتیب مواد قانونی باشد.

کتاب حقوق جزا بهداد کامفر

ویژگی های کتاب حقوق جزا بهداد کامفر

کتابی که قصد بررسی اجمالی آن را داریم کتابی است تحت عنوان دوره پیشرفته حقوق جزا عمومی و اختصاصی که توسط دکتر بهداد کامفر تالیف شده است. مطالعه این کتاب نیز برای درس حقوق جزا می تواند مفید باشد. در این کتاب نکاتی که در رابطه با مواد قانون مجازات اسلامی وجود دارد توسط نویسنده بیان شده و همچنین در این کتاب ابتدا به بیان ماده پرداخته شده است و سپس نکته هایی که در آن ماده قانونی وجود دارد ذکر شده است.

کتاب حقوق جزا دکتر آقایی نیا

یکی دیگر از کتب حقوق جزا اختصاصی، کتاب دکتر حسین آقایی نیا می باشد. که البته کتاب در این کتاب به فصل جرائم علیه اشخصاص پرداخته شده است. و به این مبحث به خوبی در این کتاب به آن پرداخته شده است. و کتابی ارزشمند محسوب می شود.

کتاب حقوق جزا دکتر آقایی نیا

بهترین کتاب حقوق جزا از نظر داوطلبان کدام است

در این مطلب سعی کردیم کتاب هایی که در رابطه درس حقوق جزا تالیف شده است را برای دانشجویان و دانش پژوهان حقوق معرفی کنیم. از شما به عنوان یک داوطلب آزمون حقوقی و یا فارغ‌التحصیل رشته حقوق درخواست داریم نظرات و تجربیات خودتان را در رابطه با بهترین کتاب های حقوق جزا عمومی و اختصاصی که تا به حال مطالعه کرده اید با ما و دیگر داوطلبان آزمون های حقوقی در راستای کمک و راهنمایی با اشتراک بگذارید.

بهترین کتاب حقوق جزا

بله، سبک و شیوه بیان برخی از مولفین کتاب های حقوق جزا به زبان ساده است که این موضوع می تواند به داوطلبانی که دارای پایه ضعیفی می باشند کمک بسزایی نماید.

اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
1 سال قبل

کتاب حقوق جزا عمومی دکتر منصور آبادی و دکتر کامفر برای آزمون وکالت و ارشد و دکتری عالی هستند

علی محمودی
1 سال قبل

کتاب حقوق جزای عمومی دکتر ساوالانی خیلی خوبه،دکتر اردبیلی خلاصه نویسی کرده ولی کسایی که میخوان نسبت به مبلغی که پرداخت میکنن اطلاعات زیادی رو بدست بیارن حتما کتاب دکتر ساوالانی رو تهیه کنن

حمید
1 سال قبل

من کتاب زیاد خوندم از جزا غفوری برای ازمون راضی بودم

حیدر
1 سال قبل

سلام دوستان.بهترین منبع کمک آموزشی حقوق جزا تو بازار کدوم کتاب؟

اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نیکی
8 ماه قبل

دوستانی کسی کتاب حقوق جزا ستاری رو خوندن چطور بوده؟ برای آزمون وکالت جواب میده؟

کاربران ناشناس
7 ماه قبل

با سلام …
کتاب جزا که برای آزمون وکالت و هم برای دانشجوها هست جزای عمومی ساولانی

جزای اختصاصی هم کتاب مختصر جزا اختصاصی بابک فرهی چاپ 1401 و اختصاصی ساولانی.

کتاب ماده محور گنجینه ق مجازات اسلامی که نویسنده این کتاب: دنیا اشراقی هست عالیه