منابع آزمون حقوق خصوصی کارشناسی ارشد

در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی منابع و شرایط آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بپردازیم. اگر شما نیز داوطلب آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی هستید می توانید این مطلب را مطالعه نمایید تا نسبت به این به این آزمون آشنایی بیشتری پیدا نمایید.
منابع آزمون ارشد حقوق خصوصی

در مورد گرایش حقوقی ارشد حقوق خصوصی باید بدانید

یکی از گرایش های حقوق در مقطع کارشناسی ارشد ، حقوق حقوق خصوصی می باشد این گرایش یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین گرایش کارشناسی ارشد حقوق می باشد و اگر دانش آموخته رشته حقوق باشید حتما از این موضوع اطلاع دارید که حقوق خصوصی مجموعه از اصول و قوائد است که به روابط مابین افراد می پردازد و دروسی که شما برای این مقطع تحصیلی مطالعه می کنید عبارت اند از حقوق مدنی ، حقوق تجارت ، آیین دادرسی مدنی ،اصول فقه و … می باشد.

این گرایش با توجه به این که دروسی همچون حقوق مدنی ، حقوق تجارت و آیین دادرسی مدنی و … دارد می تواند سطح علمی دانش جویان را در مشاغلی مانند وکالت نیز بهبود بخشد.

بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی کدام است

خیلی از داوطلبان این آزمون از ما سوال می پرسند که به نظر شما بهترین منابع و کتب حقوقی برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی کدام است ؟ ما در پاسخ به این سوال هرگز نمی توانیم منابع و یا کتب حقوقی خاصی را پیشنهاد نماییم زیرا که هر فرد می باید بر اساس سطح علمی و یا پایه تحصیلی خود در دوران کارشناسی کتب و منابع متناسب به خود را پیدا نماید.

بنابراین بهتر است هر فردی بر اساس آن چه که از سطح علمی خود شناخت دارد به انتخاب کتاب و منابع متناسب با خود باشد. همچنین هر ساله کتاب های حقوقی زیادی چاپ و منتشر که می شود که این امر می تواند باعث شود جایگاه و رتبه هر کتاب نسبت به دیگر کتب بین افراد تغییر نماید. بنابراین نمی توان کتاب یا منابع خاصی را به عنوان بهترین منابع یا کتب برای آزمون کارشناسی ارشد حقوقی خصوصی معرفی نمود.

دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

منابع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
اگر بعد از آشنایی با گرایش حقوق خصوصی در مقطع کارشناسی به این گرایش علاقه مند هستید لازم است بدانید که برای موفقیت در این آزمون باید بدانید چه دروسی را مطالعه نمایید تا نتیجه مطلوبی را کسب نمایید در جدول زیر به شما دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی را گفته شده است.

و همچنین ضریب و تعداد تقریبی سوالات هر درس بر اساس سنوات گذشته را نیز اشاره کرده ایم تا بتوانید برنامه ریزی خود را به نحو احسن تنظیم نمایید همچنین به ضریب هر درس نیز اشاره شده  است که از اهمیت هر درس نسبت به دیگری مطلع شوید. البته لازم به ذکر است این امکان وجود دارد این موارد در مرور زمان حسب مورد دچار تغییر تحول شوند و بهتر است همیشه از طریق سایت سازمان سنجش از آخرین تغییر و تحولات مطلع شوید.

نام درس ضریب درس  تعداد سوالات تقریبی بر اساس سنوات گذشته گرایش تحصیلی
حقوق مدنی 3 20 حقوق خصوصی
حقوق تجارت 2 15 حقوق خصوصی
آیین دادرسی مدنی 1 15 حقوق خصوصی
متون حقوقی 2 30 حقوق خصوصی
متون فقه 2 20 حقوق خصوصی

در ادامه مطلب به معرفی و بررسی اجمالی چند نمونه از کتاب و منابع در رابطه با دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی خواهیم پرداخت. که البته شما می باید بر اساس پایه تحصیلی و سطح علمی خود به دنبال کتاب متناسب با خود باشید و هرگز صرفا به کتب معرفی شده در این صفحه اتکا ننماید.

باید توجه داشت که منابع این آزمون به طور رسمی اعلام نشده است و کتب و منابع معرفی شده صرفا جهت آشنایی بیشتر شما با آن ها است بنابراین داوطلبان آزمون می باید بر دروس این آزمون تسلط داشته باشند، بدون اینکه لازم باشد منبع خاصی را مطالعه کنند و هرگز به منابع و کتب معرفی شده در این صفحه اکتفا ننمایند. همچنین باید مطالعات بیشتری در رابطه با این موضوع در خارج از این صفحه داشته باشند.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند . بنابراین شما باید با تحقیق و مطالعات بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان ، اقدام به مطالعه و تحقیقات بیشتر پیرامون این موضوع نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.

منابع و کتاب های کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

کتاب ها و منابع زیادی برای دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی در بازار وجود دارد. منابعی پیشنهادی که قصد معرفی آن ها را داریم منابعی هستند که به طور معمول و رایج بین دانش آموختگان رشته حقوق مورد استفاده قرار می گرد و جز رفرنس های اصلی می باشند امید است که برای شما نیز واقع شوند.

از آن جایی که برای هر درس کتاب و منابع زیادی وجود دارد ما برای هر درس در صفحه ای جداگانه کتاب و منابع مرتبط با آن درس را معرفی کرده ایم به عنوان مثال برای درس حقوق مدنی در صفحه ای دیگر لیست از کتاب های حقوقی لیست شده است که شما کلیک بر روی دکمه آبی رنگ داخل جدول می توانید کتاب های مرتبط هر درس را مشاهده نمایید.

نام درس منابع و کتاب های پیشنهادی
حقوق مدنی
  • کتابی های بسیاری در مورد حقوق مدنی نگاشته شده است. که ما در مطلبی به معرفی چندین کتاب حقوق مدنی پرداخته ایم. شما می توانید کتاب هایی که در این رابطه نگاشته شده است را در آن مطلب مطالعه نمایید.

کتاب حقوق مدنی

حقوق تجارت
  • در رابطه با حقوق تجارت کتاب های زیادی نگاشته شده است. در مطلب دیگر به معرفی و بررسی اجمالی برخی از کتاب های حقوقی که در رابطه حقوق تجارت نگاشته شده است پرداخته ایم.

کتاب حقوق تجارت

آیین دادرسی مدنی
  • آیین دادرسی مدنی یکی از دروس شکلی برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی است که علاوه بر مطالعه کتاب های مرتبط با این درس می باید به قانون را نیز به دقت مطالعه کرد. در مطلبی دیگر به معرفی کتاب های مرتبط با آیین دادرسی مدنی پرداخته شده است.

کتاب آیین دادرسی مدنی

متون حقوقی
  • متون حقوقی منبع خاصی ندارد و معمولا کتاب law texts برای مطالعه مورد استفاده قرار می گیرد همچنین تسلط به لغات حقوقی توصیه می شود. در مطلبی دیگر نیز به معرفی کتاب های مرتبط با متون حقوقی اشاره کرده ایم که می توانید به آن مطلب مراجعه نمایید.

کتاب متون حقوقی

متون فقه
  • در رابطه با متون فقه کتاب های مرجع و کمک آموزشی بسیاری وجود دارد. در صفحه ای دیگر به معرفی و بررسی اجمالی این کتاب های حقوقی در رابطه با متون فقه پرداخته شده است.

کتاب متون فقه

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم هر آنچه که را باید راجع به این آزمون را که باید بدانید را بگوییم. لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر سوال و پیشنهادات بهتری در مورد منابع حقوق خصوصی دارید میتوانید نظرات و یا انتقادات خودتون را با ما اشتراک قرار بدهید تا بتوانیم در بهبود و پیشرفت این مقاله تمام سعی و تلاش خود را اعمال کنیم.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

1 × 5 =