منابع آزمون حقوق خصوصی کارشناسی ارشد به صورت کامل و جامع (جدید)

آکادمی حقوقی ایحمال در این مطلب به منابع و شرایط آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی پرداخته است. این مطالب به صورت کامل و جامع فراهم شده است تا داوطلبان عزیز هیچ گونه ابهامی در مورد این آزمون نداشته باشند. لازم به ذکر است این مطالب با توجه شرایط و اخبار و منابع بروزسانی می شود.
منابع آزمون ارشد حقوق خصوصی

در مورد گرایش حقوقی ارشد حقوق خصوصی باید بدانید

یکی از گرایش های حقوق در مقطع کارشناسی ارشد، حقوق حقوق خصوصی می باشد این گرایش یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین گرایش کارشناسی ارشد حقوق می باشد اگر دانش آموخته رشته حقوق باشید حتما میدانید که حقوق خصوصی مجموعه از اصول و قوائد است که به روابط مابین افراد میپردازد و دروسی که شما در این مقطع تحصیلی مطالعه میکنید عبارت هستند از حقوق مدنی ، حقوق تجارت ، آیین دادرسی مدنی ،اصول فقه و … می باشد.

منابع و دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

منابع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
اگر بعد از آشنایی با گرایش حقوق خصوصی در مقطع کارشناسی به این گرایش علاقه مند هستید لازم است بدانید که برای موفقیت در این آزمون باید چه دروسی را مطالعه کنید تا نتیجه مطلوبی کسب نمایید در جدول زیر به شما منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی را گفته شده است و ضریب و تعداد تقریبی سوالات هر درس را نیز اشاره شده است تا بتوانید برنامه ریزی خود را به گونه تنظیم نمایید که میبایست در کدام درس باید زمان بیشتری صرف آن کنید به علت ضریب و اهمیت آن و همچنین زمان خود را با توجه تعداد سوالات در حین آزمون مدیریت کنید البته امکان دارد این این موارد در مرور زمان حسب مورد دچار تغییر تحول شوند.

نام درس ضریب درس  تعداد سوالات تقریبی بر اساس سنوات گذشته گرایش تحصیلی
حقوق مدنی 3 20 حقوق خصوصی
حقوق تجارت 2 15 حقوق خصوصی
آیین دادرسی مدنی 1 15 حقوق خصوصی
متون حقوقی 2 30 حقوق خصوصی
متون فقه 2 20 حقوق خصوصی

منابع و کتاب های کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

کتاب ها و منابع زیادی برای این دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی در بازار وجود دارد  آن منابعی پیشنهادی که قصد معرفی آن ها را داریم منابعی هستند که به طور معمول و رایج بین دانش آموختگان رشته حقوق مورد استفاده قرار میگرد و جز رفرنس های اصلی می باشند امید است که برای شما نیز واقع شوند.

نام درس منابع و کتاب های پیشنهادی
حقوق مدنی
  • اشخاص و محجورین : کتاب دکتر سید حسین صفایی+قانون.
  • اموال و مالکیت : کتاب دکتر ناصر کاتوزیان+قانون.
  • اعمال حقوقی : کتاب دکتر ناصر کاتوزیان+قانون.
  • وقایع حقوقی : کتاب دکتر ناصر کاتوزیان+قانون.
  • حقوق خانواده : کتاب دکتر سید حسین صفایی+قانون.
  • عقود معین 1 و 2 : کتاب دکتر ناصر کاتوزیان+قانون.
حقوق  تجارت
  • سری کتاب های دکتر ربیعا اسکینی+قانون.
آیین دادرسی مدنی
  • کتاب آیین دادرسی مدنی بنیادین دکتر شمس جلد 1 ، 3 ، 2 +قانون.
متون حقوقی
  • منبع خاصی ندارد و معمولا کتاب law text برای مطالعه مورد استفاده قرار میگرد همچنین تسلط به لغات حقوقی میشود
متون فقه
  • کتاب شرح لمعه شهید ثانی.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم هر آنچه که را باید راجع به این آزمون را که باید بدانید را بگوییم. لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر سوال و پیشنهادات بهتری در مورد منابع حقوق خصوصی دارید میتوانید نظرات و یا انتقادات خودتون را با ما اشتراک قرار بدهید تا بتوانیم در بهبود و پیشرفت این مقاله تمام سعی و تلاش خود را اعمال کنیم.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

هفت + 12 =