معرفی کتاب آیین دادرسی مدنی

اگر شما به دنبال کتاب آیین دادرسی مدنی هستید در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی اجمالی چندین نمونه از کتاب های آیین دادرسی مدنی که در بازار وجود دارد را جهت آشنایی بیشتر در این مطلب مورد بررسی قرار بدیم.با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

کتاب آیین دادرسی مدنی

بهترین کتاب آیین دادرسی مدنی

خیلی از داوطلبان و دانشجویان رشته حقوق این سوال را در ذهن خود دارند که بهترین کتاب برای آیین دادرسی مدنی کدام است ؟ در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم که هرگز نمی توانیم یک کتاب خاص را به عنوان بهترین کتاب آیین دادرسی مدنی معرفی نماییم. زیرا هر ساله کتاب های جدید و بروز تری منتشر می شود که می تواند باعث شود جایگاه کتب حقوقی دیگر را تغییر دهد.

لازم به توضیح است که نمی توان برای هر شخصی یک کتاب خاص را تجویز کرد زیرا هر فرد باید بر اساس پایه تحصیلی و هدف مورد نظر خود کتاب مورد نیاز خود را انتخاب نماید.در ادامه مطلب به معرفی و بررسی چند نمونه از کتاب های آیین دادرسی مدنی خواهیم پرداخت.

در ادامه به بررسی ویژگی های تالیفات ایشان خواهیم پرداخت تا شما آشنایی بیشتری با این کتاب های حقوقی داشته باشید، با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشد.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند . بنابراین شما باید با تحقیق و مطالعات بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان ، اقدام به مطالعه و تحقیقات بیشتر پیرامون این موضوع نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.


کتاب آیین دادرسی مدنی دکتر شمس

کتاب آیین دادرسی مدنی دکتر شمش کتابی شناخته شده و محبوب در بین دانشجویان رشته حقوق و همچنین اساتید رشته حقوق می باشد. کتاب آیین دادرسی مدنی دوره پیشرفته و کتاب آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین از تالیفات دکترعبدالله شمس می باشد.

کتاب آیین دادرسی مدنی دوره پیشرفته دکتر شمش

کتاب آیین دادرسی مدنی دوره پیشرفته دارای 3 جلد است که به بررسی مباحث آیین دادرسی مدنی در حقوق ایران به طور کامل پرداخته است. همچنین این کتاب از ارزش علمی بالایی برخوردار است.  در ادامه چندین ویژگی مهم این کتاب را با هم بررسی خواهیم کرد تا با این کتاب آشنایی بیشتری پیدا کنید.

ویژگی های کتاب آیین دادرسی مدنی دکتر شمش (دوره پیشرفته ) : 

  • اشاره به آرای وحدت رویه و نطریات و نظریات مشورتی.
  • آوردن نظریه های دکترین و همچنین اشاره به حقوق فرانسه در بعضی موارد.
  • کامل و جامع بودن کتاب و ارزش علمی بالا کتاب.
  • توضیح کامل و دقیق مباحث حقوقی آیین دادرسی مدنی.

کتاب آیین دادرسی مدنی

کتاب آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین دکتر شمش

یکی دیگر از کتاب تالیفات ارزشمند دکتر عبد الله شمش کتاب آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین می باشد . این کتاب داری 3 جلد می باشد. و می تواند منبعی مناسب برای درس آیین دادرسی مدنی برای شرکت در آزمون های حقوقی باشد. و همچنین به صورت مختصر و خلاصه به مباحث حقوقی آیین دادرسی مدنی پرداخته است.

ویژگی های کتاب آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین دکتر شمش :

  • اشاره به آرای وحدت رویه و نطریات و نظریات مشورتی.
  • اشاره به مواد قانون آیین دادرسی مدنی.
  • کامل و جامع بودن کتاب و حجم مناسب کتاب.
  • توضیح کامل و دقیق مباحث حقوقی آیین دادرسی مدنی.
  • مناسب برای آزمون ها.

کتاب آیین دادرسی مدنی

سخن پایانی 

در این مقاله به بررسی یکی از کتاب های آیین دادرسی مدنی که از ارزشی علمی بالایی برخوردار است پرداختیم.از آنجا که منابع آزمون به طور رسمی اعلام نشده است، داوطلبان آزمون باید بر دروس آزمون تسلط داشته باشند، بدون اینکه لازم باشد منبع خاصی را مطالعه کنند.

لازم به ذکر است که منابع پیشنهادی معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و معرفی این منابع و کتب به معنای طرح سوال حتمی و قطعی از این منابع و بی اعتباری سایر منابع اساتید محترم نیست . بنابراین صرفا به این منابع اکتفا نکنید. شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز ها و سطح علمی خود از منابع متناسب به خودتان استفاده نمایید به طوری که امکان دارد بر اثر گذر کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر کتاب های دیگری در این زمینه می شناسید به ما معرفی کنید و همچنین میتوانید نظرات و انتقادات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

یک × چهار =