منابع آزمون دکتری حقوق جزا و جرم شناسی

در این مطلب قصد داریم به بررسی و معرفی منابع آزمون دکتری حقوق جزا و جرم شناسی بپردازیم. تا داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور دکتری حقوق جزا و جرم شناسی را دارند با دید و آشنایی بیشتری در این آزمون شرکت نمایند. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

منابع آزمون دکتری حقوق جزا و جرم شناسی

لازم به توضیح است داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند با توجه به ادغام شدن آزمون ها می باید در همان آزمون سراسری دکتری حقوق جزا و جرم شناسی شرکت نمایند.

شرایط شرکت در آزمون دکتری حقوق جزا و جرم شناسی سال 99

در ادامه مطلب به این موضوع پرداخته می شود که چه داوطلبانی با چه رشته ای حق شرکت در کنکور دکتری حقوق جزا و جرم شناسی را دارند.

در ذیل این مطلب جدولی تهیه شده است ، که با مطالعه آن متوجه خواهید که فارغ التحصیل شدگان چه رشته هایی حق شرکت در گرایش حقوق جزا و جرم شناسی را دارند.

رشته گرایش رشته های مرتبط که فارغ التحصیلان می توانند در این کد رشته شرکت کنند
حقوق جزا و جرم شناسی حقوق (تمامی گرایش ها) ، فقه و مبانی حقوق اسلامی ، فقه و حقوق جزا ، فقه و حقوق خصوصی ، فقه و حقوق خانواده
داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق و گرایش های مرتبط می باشند ، در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد غیر مرتبط نیز می توانند در این رشته امتحانی شرکت نمایند.

دروس آزمون دکتری حقوق جزا و جرم شناسی

اگر قصد شرکت در کنکوردکتری جزا را دارید می باید دروسی که برای شرکت در این آزمون مطالعه کنید آشنا شوید . در ادامه به ضرایب و دروسی که در آزمون دکتری جزا و جرم شناسی از آن سوال طرح می شود خواهیم پرداخت.با ما همراه باشید.

ضرایب آزمون دکتری حقوق جزا و جرم شناسی

آگاهی شما از ضرایب دروس کنکور دکتری حقوق جزا و جرم شناسی باعث می شود که از اهمیت هر درس مطلع شده و برنامه ریزی دقیق تری نسبت به درس هایی که ضریب بالاتری نسبت به بقیه دروس دارند ، داشته باشید.

تعداد سوالات آزمون حقوق جزا و جرم شناسی

همچنین در جدول ذیل به تعداد سوالاتی که از هر درس در سنوات گذشته طرح شده است پرداخته شده است تا باعث شود آشنایی و دید بیشتری نسبت به آزمونی که در پیش رو است داشته باشید.

نام درس ضرایب تعداد سوالات بر اساس سنوات گذشته
حقوق جزای عمومی 4 90 سوال
حقوق جزای اختصاصی 4
آیین دادرسی کیفری 4
جرم شناسی 4
متون فقه جزایی
(حدود ، قصاص ، دیات ، شهادات ، قضا )
4
استعداد تحصیلی 1 30 سوال
زبان ( انگلیسی – فرانسه – آلمانی ) 1 30 سوال

منابع آزمون دکتری حقوق جزا و جرم شناسی

در ادامه به معرفی و بررسی منابع کنکور دکتری حقوق جزا و جرم شناسی خواهیم پرداخت. سعی ما بر آن است که در معرفی منابع ، کتب مرجع و رفرنس را نام ببریم زیرا که که کتب مرجع کامل تر و از نظر علمی در سطح بالاتری می توانند باشند.

نام درس منابع و کتب پیشنهادی
حقوق جزای عمومی کتاب جزای عمومی دکتر اردبیلی منبعی مناسب و کامل برای درس جزای عمومی است.
حقوق جزای اختصاصی کتاب جزای اختصاصی دکتر میر محمد صادقی در حال حاضر برترین کتاب برای جرای اختصاصی است.
آیین دادرسی کیفری پیشنهاد ما خواندن کتاب آیین دادرسی دکتر علی خالقی است.
جرم شناسی کتاب جرمی شناسی دور اندیشان
متون فقه جزایی
(حدود ، قصاص ، دیات ، شهادات ، قضا )
از آن جایی که متون فقه فقط از چند مبحث آن سوال طرح می شود ، پیشنهاد می کنیم مباحث را از روی کتاب متون فقه دکتری علی شیروانی مطالعه نمایید
استعداد تحصیلی
زبان ( انگلیسی – فرانسه – آلمانی ) برای زبان دکتری به سه مهارت تسلط پیدا کنید (گرامر ، واژگان، ریدینگ)
پیشنهاد ما خواندن کتاب های زبان شهاب اناری است که برای این سه مهارت کتب تالیف کرده است البته کتاب ایشان برای کنکور سراسری ورودی به مقطع تحصیلی کارشناسی است ولی برای زبان عمومی دکتری هم می تواند مفید باشد. البته توصیه می شود واژگان مهمی که در آزمون سنوات گذشته آمده است توجه نمایید.

سخن پایانی

همانطور که می دانید صرفا داشتن مجموعه ای منابع بدون برنامه ریزی هوشمندانه منجر به موفقیت شما در آزمون دکتری حقوق جزا و جرم شناسی نخواهد شد. به هر حال سعی در این مقاله سعی شده است منابع  پیشنهادی آزمون دکتری حقوق جزا و جرم شناسی به مختصر گفته شود.لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر پیشنهاد و یا سوالی راجع به این مقاله در ذهن خود دارید می توانید با به اشتراک بگذارید.

2 نظرات
 1. میر مهدی بهبودی تولون می گوید

  سلام
  عاااالی. تنها سایتی که منابع را مختصر، مفید و کاربردی ارائه داده است.
  ممنون از تلاشتان.

  1. ایحمال می گوید

   خوش حالیم که این مطلب براتون مفید بوده : )

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

پنج × 1 =