منابع آزمون دکتری حقوق خصوصی

در این مطلب قصد معرفی و بررسی منابع آزمون دکتری حقوق خصوصی را داریم تا داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور دکتری حقوق خصوصی را دارند بتوانند به بهترین نحو ممکن اطلاعات جامع و کاملی راجع به این آزمون پیدا نمایند و مسیر موفقیت برای آنان تسهیل گردد. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

لازم به توضیح است داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند با توجه به ادغام شدن آزمون ها می باید در همان آزمون سراسری دکتری حقوق خصوصی شرکت نمایند.


منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

 

شرایط شرکت در آزمون دکتری حقوق خصوصی سال 99

برای شرکت در کنکور دکتری حقوق خصوصی فرد داوطلب می باید دارای شرایطی و مدارک تحصیلی که هر ساله توسط سازمان سنجش اعلام می شود را داشته باشد.

در ادامه به شرایط و ضوابط شرکت در آزمون دکتری حقوق خصوصی خواهیم پرداخت.در جدول ذیل می توانید شرایط شرکت در آزمون دکتری حقوق خصوصی را مشاهده نمایید.

رشته گرایش  رشته های مرتبط که فارغ التحصیلان می توانند در این کد رشته شرکت کنند
حقوق خصوصی حقوق (تمامی گرایش ها) ، فقه و مبانی حقوق اسلامی ، فقه و حقوق جزا ، فقه و حقوق خصوصی ، فقه و حقوق خانواده
داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق و گرایش های مرتبط می باشند ، در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد غیر مرتبط نیز می توانند در این رشته امتحانی شرکت نمایند.

دروس آزمون دکتری حقوق خصوصی

در ادامه به بررسی و معرفی دروسی که داوطلبان برای شرکت در آزمون دکتر حقوق خصوصی باید مطالعه نمایند خواهیم پرداخت . هر ساله از طرف سازمان سنجش دروس گرایش ها اعلام می شود و می توانید اطلاعان تکمیلی را از سایت سازمان سنجش دریافت نمایید.

ضرایب آزمون دکتری حقوق خصوصی

برای موفقیت در کنکور دکتری حقوق خصوصی داوطلبان بهتر است با ضرایبی هر درس آشنا شوند تا نسبت به دروس مهم و اهم مطلع گردند. و بتوانید برنامه ریزی دقیق تری نسبت به دروسی که در اولویت هستند در آزمون دکتری گرایش حقوق خصوصی داشته باشند.

تعداد سوالات آزمون حقوق خصوصی

در جدول ذیل ضمن معرفی دروس و ضرایب کنکور دکتری حقوق خصوصی به تعداد سوالاتی که در سنوات گذشته از دروس طرح شده است نیز پرداخته ایم . زیرا که هر چقدر شما اطلاعات کامل تر و دقیق نسیت به آزمون در پیش رو داشته باشید تسلط و آگاهی در حین بیشتر خواهد بود و بهتر می توانید زمان خود را در جلسه آزمون مدیریت نمایید.

نام درس ضرایب تعداد سوالات بر اساس سنوات گذشته
حقوق مدنی 4 90 سوال
حقوق تجارت 4
متون فقه ( معاملات ) 4
استعداد تحصیلی 1 30 سوال
زبان ( انگلیسی ، فرانسه ، آلمان ) 1 30 سوال

منابع آزمون دکتری حقوق خصوصی

همانظور که می دانید برای موفقیت در هر آزمونی نمی توانیم با معرفی مجموعه از کتب حقوقی موفقیت از موفقیت او اطمینان پیدا نماییم.  بدیهی است هر فرد بر اساس پایه و سطح علمی ای که دارد باید اقدام به خواندن کتاب و منابع مورد نیاز خود نماید و  این گونه نیست که اگر فردی با مجموعه ای منابع موفق در آزمونی گردید دیگران نیز با خواندن همان منابع موفق خواهند شد.

در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی منابع آزمون دکتری حقوق خصوصی بپردازیم. کتاب هایی که برای آزمون دکتری حقوق خصوصی در این بخش پیشنهاده شده است جزء کتاب های مرجع و رفرنس در رشته حقوق می باشد که در بیشتر آزمون های حقوقی و یا دانشگاه ها دانشجویان از آن ها استفاده می نمایند و در میان دانشجویان و اساتید رشته حقوق از محبوبیت بالایی برخودار هستند.

نام درس منابع پیشنهادی
حقوق مدنی اگر به دنبال یک کتاب جمع و جور هستید و فرصت کمی نیز دارید کتاب شرح جامع قانون مدنی از دکتر فرهات بیات می تواند گزینه خوبی باشد و اگر فرصت و زمان کافی دارید و قصد دارید حقوق مدنی را به صورت عمیق مطالعه نمایید از کتاب های مربوط به حقوق مدنی دکتر کاتوزیان و دکتر سید حسین صفایی استفاده نمایید که البته در کنار این منابع حتما به متن قانون مدنی تسلط پیدا نمایید.
حقوق تجارت در صورت داشتن زمان کافی کتاب های حقوق تجارت دکتر اسکینی پیشنهاد می شود و اگر زمان کافی ندارید و دنبال یک منبع جمع و جور هستید کتاب ساده ساز حقوق تجارت فرشید فرحناکیان می تواند انتخاب مناسبی باشد به همراه مطالعه قانون تجارت.
متون فقه ( معاملات ) با توجه به اینکه متون فقه به مبحث مشخصی محدود شده است کتاب متون فقه دکتر شیروانی گزینه خوبی است.
استعداد تحصیلی
زبان ( انگلیسی ، فرانسه ، آلمان ) برای زبان دکتری به سه مهارت تسلط پیدا کنید (گرامر ، واژگان، ریدینگ)
پیشنهاد ما خواندن کتاب های زبان شهاب اناری است که برای این سه مهارت کتبی تالیف کرده است البته کتاب ایشان برای کنکور سراسری ورود به مقطع تحصیلی کارشناسی است ولی برای زبان عمومی دکتری هم می تواند مفید باشد. البته توصیه می شود واژگان مهمی که در آزمون سنوات گذشته آمده است مورد مطالعه قرار بگیرد.

سخن پایانی

در این مطلب ما به منابع آزمون دکتری حقوق خصوصی پرداختیم و امیدوار هستیم برای شما مفید واقع شده باشد. لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر سوال و پیشنهادی در رابطه با این مقاله دارید می توانید در همین جا با ما  به اشتراک بذارید تا از دیدگاه و نقطه نظرات شما استفاده نماییم.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

هفده + 11 =