منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق بین الملل سال 99

یکی از گرایش های مقطع کارشناسی ارشد حقوق بین الملل است که علاقه مندان تحصیل در این گرایش میتوانند از طریق آزمون مربوطه در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به ثبت نام نمایند و ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد از طریق سایت سازمان سنجش صورت میگرد.

آنچه باید در مورد گرایش حقوق بین الملل بدانید

ارشد حقوق بین المللگرایش حقوق بین الملل که در مقطع دکتری و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل در آن وجود دارد ، و دانشگاه هایی که پذیرنده این گرایش می باشند هر ساله ظرفیت پذیرش خود را اعلام می کنند ولی آنچه که ما به عنوان یک تعریف کلی می توانیم برای این رشته در نظر بگیریم مجموعه از قوائد و مقررات است که روابط بین ملت ها و دولت ها را بررسی می نماید.

دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق بین الملل 

در جدول زیر به دروسی که لازم است شما برای شرکت در این گرایش در مقطع کارشناسی ارشد مطالعه نمایید را تهیه کرده ایم برای موفقیت در آزمون بهتر است بدانید که کدام یک از دروس از ضریب بالا تری برخوردار است و تمرکز بیشتری بر روی آن دروس گذاشته تا احتمال موفقیت در آزمون بالا تر رود همچنین برای شما تعداد سوالاتی که براساس سنوات گذشته از هر درس طرح شده است را قرار داده ایم .

نام درس ضریب درس تعداد سوالات تقریبی بر اساس سنوات گذشته
حقوق بین الملل عمومی 3 20
حقوق اساسی 1 15
حقوق سازمان های بین الملی 2 15
متون حقوقی 2 30

منابع و کتب آزمون کارشناسی ارشد حقوق بین الملل

در جدول بالا به شما دروسی که برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد حقوق بین الملل باید به مطالعه آن بپردازید گفته شد، در این قسمت منابع پیشنهادی که می توانید از آن ها برای مطالعه استفاده کنید را ذکر خواهیم کرد لازم به ذکر است که منابع پیشنهادی جزء  کتاب های اصلی و شناخته شده و محبوب بین بین دانش آموختگان رشته حقوق است به همین دلیل آن ها را برای شما انتخاب کرده ایم که در صورت تمایل می توانید از آن ها استفاده بهره ببرید.

نام درس منبع پیشنهادی نام مولف
حقوق بین الملل عمومی کتاب حقوق بین الملل عمومی محمدرضا ضیایی بیگدلی
حقوق اساسی قانون اساسی + هر کتابی که فکر میکنید با آن بهتر میتوانید رابطه برقرار کنید.
حقوق سازمان های بین الملی کتاب سازمان های بین المللی دکتر رضا موسی زاده
متون حقوقی منبع خاصی ندارد ولی می توانید از کتاب های زیر استفاده نمایید : law text ، 504 essential words
 

سخن آخر پایانی ما با شما

دراین مطلب سعی گردید تا منابع و دروس آزمون ارشد حقوق بین الملل گفته شود لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر راجع به این مطلب پیشنهاد و یا سوالی در ذهن خود دارید می توانید با ما به اشتراک بگذارید. 

منبع ایحمال
ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

هفده + 4 =