منابع حقوق نفت و گاز کارشناسی ارشد

یکی از گرایش های رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد که علاقه مندان خاص خود را گرایش حقوق نفت و گاز می باشد. به تازگی این گرایش در میان دانش آموختگان رشته حقوق مورد توجه قرار گرفته است و عده ای از دانش آموختگان متمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حقوق نفت و گاز شده اند.

در این این مطلب قصد داریم دروس ، منابع پیشنهادی و نکات لازم برای موفقیت در گرایش حقوق نفت و گاز در مقطع کارشناسی ارشد مورد بررسی قرار دهیم. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

دروس آزمون کارشناسی ارشد گرایش حقوق نفت و گاز

در ادامه به بررسی دروس مربوط گرایش حقوق نفت و گاز را که باید برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق نفت و گاز مورد مطالعه قرار دهید، خواهیم پرداخت.

همچنین به تعداد سوالاتی که در سنوات گذشته از هر درس طرح شده است خواهیم پرداخت و به عنوان یک داوطلب برای برنامه ریزی بهتر و آشنایی با اهمیت هر درس ضریب هر درس را مورد بررسی قرار داده ایم و در جدول زیر می توانید این اطلاعات رو مشاهده نمایید.

نام درس ضریب درس تعداد سوالات تقریبی بر اساس سنوات گذشته
متون حقوقی 3 30
حقوق مدنی 2 20
حقوق تجارت 2 15
حقوق بین الملل عمومی 1 20
حقوق بین الملل خصوصی 1 15

منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق نفت و گاز

در این بخش منابع و کتبی پیشنهادی برای آزمون کارشناسی ارشد گرایش حقوق نفت و گاز را خواهیم گفت لازم به ذکر است که این منابع معمولا در میان دانش آموختگان رشته حقوق شناخته شده اند به همین علت از این منابع می توانید در صورت تمایل استفاده نمایید یا اینکه به انتخاب خود منابع دیگر را انتخاب نمایید.

در جدول زیر سعی شده است که کتاب های حقوقی مرتبط با این رشته از کتاب ها مرجع رشته حقوق استفاده شود. در جدولی دیگر نیز به بررسی کتاب های حقوقی دیگری نیز که کتاب های کمک آموزشی هستند و نسبت به کتاب های مرجع از حجم کمتری معمولا دارند نیز نامبرده شده است.

نام درس نام کتاب نام مولف
متون حقوقی منبع خاصی ندارد ولی میتوانید از کتاب های 504 , 1100 لغت ضروری و law text استفاده نمایید.
حقوق مدنی تاکید بر مطالعه دقیق مواد قانونی + برای درک بهتر مفاهیم میتوانید به کتاب هایی مانند حقوق مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر ناصر کاتوزیان و همچنین دیگر تالیف های ایشان کتاب اعمال حقوقی و کتاب حقوق اموال و مالکیت و برای دیگر مباحث حقوق مدنی به کتب دکتر صفایی مراجعه نمایید.
حقوق تجارت تاکید بر مطالعه دقیق مواد قانونی + و برای درک بهتر و تسلط بیشتر میتوانید به کتب حقوق تجارت دکتر ربیعا اسکینی نیز مراجعه نمایید.
حقوق بین الملل عمومی کتاب حقوق بین الملل عمومی دکتر محمدرضا ضیایی بیگدلی
حقوق بین الملل خصوصی کتاب حقوق بین الملل خصوصی دکتر محمد نصیری

در جدول زیر کتاب های حقوفی کمک آموزشی دیگری نیز قابل مشاهده است که می توانید در رابطه با آن اقدام به تحقیق و پژوهش نمایید.

نام درس نام کتاب نام مولف
متون حقوقی کتاب های متون حقوقی محمود رمضانی
حقوق مدنی شرج جامع حقوق مدنی – دکتری مهدی توکلی

شرح جامع قانون مدنی – فرهاد بیات

حقوق تجارت

کتاب حقوق تجارت رشیدی نسب

حقوق بین الملل عمومی کتاب حقوق بین الملل عمومی دکتر محمدرضا ضیایی بیگدلی
حقوق بین الملل خصوصی کتاب حقوق بین الملل خصوصی دکتر محمد نصیری

سخن پایانی 

در این مطلب سعی شد منابع و دروس کنکور کارشناسی ارشد گرایش حقوق نفت و گاز را برای شما بررسی نمایید لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر فکر می کنید سوالی و یا ابهامی در ار تباط با این مطلب دارید می توانید سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع ایحمال
ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

سیزده + پانزده =