منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق خانواده

حقوق خانواده یکی از گرایش های رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. که قصد آن را داریم در این مطلب به بررسی و معرفی منابع و دروسی که برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد حقوق خانواده  باید بدانید ، خواهیم پرداخت.

آزمون کارشناسی ارشد هر ساله برگزار می شود و برای اطلاعات بیشتر و تکمیلی در مورد ثبت نام می توانید به وب سایت سازمان و سنجش مراجعه نمایید.

منابع ارشد حقوق خانواده آنچه که باید در مورد گرایش حقوق خانواده کارشناسی ارشد بدانید

گرایش حقوق خانواده به بررسی دقیق و تخصصی قوانین حقوقی مرتبط با حوزه خانواده می پردازد. این گرایش تحصیلی همچنین بین داوطلبان خانم بیشتر مورد توجه است و فرصت های شغلی و کاری مناسبی را نیز می تواند داشته باشد.

دروس گرایش حقوق خانواده کارشناسی ارشد

در آزمون ارشد مربوط به گرایش حقوق خانواده داوطلبان می باست به مطالعه دروس اختصاص یافته به این گرایش بپردازند و سوالات مربوط به این گرایش را را پاسخ دهند. ما برای اینکه شما بدانید که کدام یک از دروس را باید مطالعه کنید در جدول زیر لیست دروس را فراهم کرده ایم.

و همچنین ضرایبی که هر درس به خود اختصاص داده را نیز به آن اشاره کرده ایم تا با اهمیت هر یک از دروس آشنا شوید و در ادامه تعداد سوالاتی که بر اساس سنوات گذاشته از هر درس طرح شده است را آورده ایم.

نام درس ضریب درس تعداد سوالات در سنوات گذشته
متون حقوقی 2 30
متون فقه 3 20
حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری 1 15
دروس تخصصی رشته های فقه و حقوق خانواده 3 35

کتاب و منابع گرایش حقوق خانواده کارشناسی ارشد

در این بخش قصد داریم به منابع و کتاب هایی که می توانید در صورت تمایل برای دروس کنکور حقوق خانواده ارشد استفاده نمایید بپردازیم ، منابع پیشنهادی جز رفرنس هایی هستند که اکثر دانش آموختگان رشته حقوق از آنها در طول دوره تحصیل خود با آنها مواجه شده اند و محبوبیت بالایی در میان دانش آموختگان رشته حقوق دارد و می توانید منابع دیگری جایگزین آن ها نمایید در صورتی که فکر می کنید مناسب شما نیستند.

نام درس نام کتاب نام مولف
متون حقوقی میتوانید از این کتاب ها استفاده نمایید  law text | کتاب های 504 , 1100 لغت ضروری.
متون فقه کتاب شرح لمعه شهید ثانی
حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری کتاب آیین دادرسی کیفری دو جلدی دکتر علی خالقی
اصول فقه کتاب اصول فقه دکتر محمد رضا شب خیز
حقوق مدنی ( اشخاص تا وصیت و ارث )  
 آیین دادرسی مدنی ( دعاوی خانوادگی )  

سخن پایانی ما با شما …

در این مقاله به منابع و دروس آزمون کارشناسی ارشد در گرایش حقوق خانواده پرداختیم. امید بر آن داریم که برای شما مفید واقع شده باشد . لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود.  اگر راجع به این مقاله پیشنهاد و یا سوالی دارید می توانید با ما به اشتراک بذارید.

منبع ایحمال
ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

13 + 6 =