کتاب آیین دادرسی کیفری

آیین دادرسی کیفری یکی از دروس پر اهمیت آزمون های حقوقی است. که علاوه بر اهمیت این درس برای داوطلبان آزمون های حقوقی ، آیین دادرسی کیفری از جنبه کاربردی در دادسرا ها و دادگاه ها برای وکلا و قضات از اهمیت خاصی برخوردار است. در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی اجمالی چند نمونه کتاب آیین دادرسی کیفری بپردازیم. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.بهترین کتاب آیین دادرسی

در این مطلب کتاب آیین دادرسی کیفری خاصی مدنظر ما نیست زیرا همانطور که می دانید هر فردی بر اساس نیاز خود و سطح علمی می باید کتاب مناسب خودش را پیدا کند. به عنوان مثال فردی یک کتاب آیین دادرسی کیفری برای آزمون های حقوقی مدنظرش است و دیگری نیازمند یک کتاب کتاب آیین دادرسی کیفری برای مطالعه جامع و کاربردی بر اساس نیازش است.

[icon name=”balance-scale-right” style=”solid” class=”” unprefixed_class=””] معرفی کتاب تست آیین دادرسی [icon name=”balance-scale-right” style=”solid” class=”” unprefixed_class=””]

بهترین کتاب آیین دادرسی کیفری کدام است

خیلی از داوطلبان و دانشجویان رشته حقوق از ما این سوال را می پرسند که بهترین کتاب آیین دادرسی کیفری چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نمی توانیم یک کتاب خاص را به عنوان بهترین کتاب آیین دادرسی کیفری معرفی کنیم. زیرا هر کس با توجه به پایه تحصیلی و نیاز خود می باید کتاب متناسب با خودش را پیدا کند. همانطور که نمی توان یک نسخه پزشکی را برای همه افراد تجویز کرد. بنابراین سعی کنید که کتاب آیین دادرسی کیفری را پیدا کنید که می توانید با آن به خوبی ارتباط برقرار کنید.

بهترین کتاب آیین دادرسی کیفری برای آزمون وکالت و آزمون قضاوت

همچنین این روز ها بسیار از داوطلبان آزمون های حقوقی این دغدغه ذهنی را دارند که بهترین کتاب آیین دادرسی کیفری را برای آزمون های حقوقی مانند وکالت و یا قضاوت انتخاب نمایند. و این سوال را همیشه در ذهن خود دارند که بهترین کتاب آیین دادرسی کیفری برای آزمون های حقوقی همچون وکالت و قضاوت چیست ؟  اما نظر شخصی ما این است که هرگز  نمی توان یک کتاب آیین دادرسی کیفری خاص را به عنوان بهترین کتاب آیین دادرسی کیفری انتخاب کرد.

همانطور هم که قبلا گفتیم نمی شود یک کتاب خاص را برای همه تجویز کرد و هر کس باید با تحقیق هر چه بیشتر کتاب متناسب به خودش را پیدا نماید و همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشد که هدف از انتخاب چیست ؟ به هر حال ما سعی می کنیم چند تا ویژگی های مهم که باید به آن توجه کنید را به صورت اجمالی خدمت شما عرض کنیم.

[icon name=”check” style=”solid” class=”” unprefixed_class=””] حجم مناسب مطالب : بعضی از کتاب های آزمونی به علت حجم زیاد مطالب و کم بودن زمان باعث می شود که داوطلب نتواند به موقع آن کتاب را به پایان برساند.

[icon name=”check” style=”solid” class=”” unprefixed_class=””] ارائه مطالب به صورت نکته محور : بهتر است که مطالب به صورت نکته محور بیان شده باشد و از زیاده گویی و بیان مطالبی که معمولا در آزمون های حقوقی از آن ها سوال طرح نمی شود پرهیز شود.

[icon name=”check” style=”solid” class=”” unprefixed_class=””] بروز بودن کتاب : بروز بودن کتاب بر اساس آخرین تغییرات و اصلاحات قوانین یکی از مهم ترین فاکتور ها برای کتاب های حقوقی است.

در ادامه مطلب به معرفی و بررسی اجمالی چند نمونه از کتاب های حقوقی در زمینه آیین دادرسی کیفری که در بازار وجود دارد می بپردازیم و می توانید در مورد آن ها اقدام به تحقیقات بیشتر به صورت مشاهده و یا حضوری نمایید. در ادامه مطلب با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند . بنابراین شما باید با تحقیق و مطالعات بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان ، اقدام به مطالعات و تحقیقات بیشتر نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.

کتاب آیین دادرسی کیفری دکتر علی خالقی

یکی از کتاب های شناخته شده بین دانشجویان و فارغ التحصیل های رشته حقوق کتاب آیین دادرسی کیفری دکتر علی خالقی است. این کتاب دارای دو جلد است و مولف آن جناب دکتر علی خالقی است و ناشر کتاب نیز شهر دانش است. این کتاب نیز می تواند برای دانشجویان مقطع کارشناسی نیز مفید واقع شود. لازم به ذکر است برخی از دانشجویان گاها این کتاب را با کتاب دیگر ایشان با عنوان « نکته ها در قانون آیین دادرسی کیفری خالقی » اشتباه می گیرند. در صورتی که باید به این نکته توجه داشته باشید که این دو اثر از یک نویسنده را تفکیک نمایید.نکته ها در قانون آیین دادرسی کیفری علی خالقی

کتاب نکته ها در قانون آیین دادرسی کیفری علی خالقی

یکی از دیگر از آثار دکتر علی خالقی ، کتاب نکته ها در قانون آیین دادرسی کیفری  است. باید توجه داشت که این کتاب یک جلد است. و با کتابی دیگر ایشان که در بالا معرفی کردیم جدا است. این کتاب به بررسی نکات مواد و قانون آیین دادرسی کیفری پرداخته است همچنین مواد قانون آیین دادرسی کیفری نیز در این کتاب آورده شده است. به نحوی که بعد از هر ماده آیین دادرسی کیفری به بررسی نکات و توضیحات مهم به آن ماده پرداخته شده است.کتاب نکته ها در قانون آیین دادرسی کیفری علی خالقی

کتاب آیین دادرسی کیفری شادی عظیم زاده

یکی دیگر از کتاب های حقوقی در زمینه درس آیین دادرسی کیفری کتابی  با عنوان کمک حافظه آیین دادرسی کیفری شادی عظیم زاده است. در زمان نگارش این مطلب این کتاب دارای دو جلد می باشد. و ناشر این کتاب نیز دوراندیشان و مولف آن خانم شادی عظیم زاده است. مطالعه این کتاب نیز می تواند برای آزمون های حقوقی ای که از درس آیین دادرسی کیفری در آن سوال طرح می شود مفید واقع باشد.کتاب آیین دادرسی کیفری شادی عظیم زاده

کتاب آیین دادرسی کیفری احمد غفوری

کتاب آیین دادرسی کیفری دیگری که قصد داریم به معرفی اجمالی آن بپردازیم. کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری است. مطالعه و بررسی این کتاب همانطور که از عنوان آن نیز بر می آید می تواند برای آزمون های حقوقی نیز مفید واقع شود. در این کتاب نیز مواد قانون آیین دادرسی کیفری جمع آوری شده و سپس به شرح نکات مهم آیین دادرسی کیفری می پردازد.کتاب آیین دادرسی کیفری احمد غفوری

کتاب آیین دادرسی کیفری ساولانی

از جمله کتاب ها در زمینه آیین دادرسی کیفری کتاب آیین دادرسی کیفری نشر مشاهیر دادآفرین است که مولف این کتاب آقای اسماعیل ساولانی می باشد. و در زمان نگارش این مطلب این کتاب دو جلدی می باشد. که بر اساس فهرست درون کتاب مباحث آیین دادرسی کیفری را طبقه بندی کرده است. مطالعه این کتاب نیز می تواند برای آزمون های حقوقی ای که از درس آیین دادرسی کیفری در آن ها سوال طرح می شود مفید باشد.کتاب آیین دادرسی کیفری ساولانی

فرجام سخن

در این مطلب سعی شده است مجموعه از کتاب های آموزشی در رابطه با درس آیین دادرسی کیفری را به صورت اجمالی معرفی گردد. هر چند که کتاب های دیگری نیز برای آیین دادرسی کیفری وجود دارد و می توانید آن ها رو نیز هم مورد بررسی قرار دهید.

لازم به ذکر است که کتب معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. و صرفا به این مطلب اکتفا نکنید.

همچنین اگر کتاب های آموزش آیین دادرسی کیفری دیگری نیز شما می شناسید و یا اینکه تجربه از مطالعه این کتاب های آیین دادرسی کیفری دارید می توانید در بخش نظرات همین مطلب با ما به اشتراک بذارید.

 

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

سه × سه =