منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق بشر

مطلب مورد بحث ما آزمون کارشناسی ارشد حقوق بشر می باشد.یکی از گرایش های حقوق در مقطع کارشناسی ارشد گرایش حقوق بشر می باشد در این مطب قصد داریم در مورد منابع و همچنین دروسی که در آزمون کارشناسی ارشد در  گرایش حقوق بشر باید مطالعه شود بپردازیم لازم به ذکر است که برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر در مورد آزمون کارشناسی ارشد به وب سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.کارشناسی ارشد حقوق بشر

دروس آزمون کارشناسی ارشد حقوق بشر

بعد از آشنایی با گرایش کارشناسی حقوق بشر در ادامه به دروسی که در آزمون برای این گرایش در نظر گرفته شده است می پردازیم ، در جدول زیر ضریب هر درس نیز مشخص شده است تا شما با اهمیت هر یک از دروسی که در این آزمون طرح می شود آشنا شوید تا بتوانید بر اساس اولویت برنامه درسی خود را اجرا و برنامه ریزی نمایید.

و همچنین تعداد سوالاتی تقریبی ای که هر درس برای این گرایش در آزمون های سنوات گذشته به خود اختصاص داده است آورده شده است تا آشنایی بیشتری نسبت به آزمون داشته باشید.با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

نام درس ضریب درس تعداد سوالات تقریبی بر اساس سنوات گذشته 
متون حقوقی 2 30
حقوق اساسی 2 15
حقوق بین الملل عمومی 3 20
آیین دادرسی کیفری 1 15
حقوق سازمان های بین المللی 2 15

بهترین منابع آزمون آزمون کارشناسی ارشد حقوق بشر

بعضی از داوطلبان این سوال را می پرسند که بهترین منابع برای آزمون کارشناسی ارشد بشر کدام است ؟ ما در پاسخ به این می گوییم نمی توان منابع خاصی را به عنوان بهترین منابع برای این آزمون معرفی کرد زیرا که هر ساله با منتشر شدن کتب جدید ، جایگاه کتاب های حقوقی تغییر پیدا می کند همچنین هر فردی می باید بر اساس سطح علمی و پایه ای خودش کتاب متناسب خود را انتخاب کند.

کتب و منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق بشر 

در ادامه مطلب چند نمونه از منابع و کتب برای هر درس در جدول زیر معرفی شده است تا با بعضی از کتب حقوقی در این رابطه آشنا شوید و داوطلبان می توانند در صورت تمایل و تحقیقات بیشتر از آن ها با آن ها آشنا شوند لازم به ذکر است بعضی از این کتب جز کتاب های مرجع و یا رفرنس رشته حقوق می باشند و معمولا در میان اکثر دانش آموختگان رشته حقوق محبوبیت بالایی برخوردار هستند و در عین حالا شناخته شده هستند.

نام درس نام کتاب نام مولف
متون حقوقی منبع خاصی ندارد ولی میتوانید از کتاب های 504 , 1100 لغت ضروری و law text استفاده نمایید.
حقوق اساسی اسفاده از قانون اساسی + کتاب حقوق اساسی مدرسان شریف 
حقوق بین الملل عمومی کتاب حقوق بین الملل عمومی دکتر محمدرضا ضیایی بیگدلی
آیین دادرسی کیفری کتاب آیین دادرسی کیفری دکتر خالقی
حقوق سازمان های بین المللی کتاب سازمان های بین المللی دکتر رضا موسی زاده

در جدول بالا بعضی از کتب برای مطالعه دروس مربوطه را معرفی کردیم که البت اگر فکر میکنید کتب دیگری برای شما مناسب است می توانید از کتاب های دلخواه خود استفاده نمایید و در بخش نظرات کتاب های پیشنهادی خودتان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

البته باید توجه نمایید که برای تسلط هر چی بیشتر نسبت به دروس این گرایش می باید تست های مربوطه با همان دروس نیز کار و بررسی شود تا با سبک سوالات آشنایی بیشتری پیدا نمایید. همچنین خالی از لطف نیست که سوالات سنوات گذشته آزمون ارشد حقوق بشر را نیز مورد بررسی قرار دهید.

کتاب تست برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق بشر

تصمیم بر آن شد در ادامه این مطلب برای دروس مذکور به معرفی و بررسی چند نمونه از کتاب های تستی در رابطه با این درس های بپردازیم. هر چند که در بازار کتب حقوقی کتاب های تستی زیادی وجود دارد اما ما در اینجا چند نمونه از آن ها را به شما معرفی می نماییم. که البته شما می باید به سراغ کتاب تست بروید که مناسب شما می باشد و می توانید به خوبی با آن ارتباط برقرار نمایید.

نام درس نام کتاب و یا توضیحات مربوطه
متون حقوقی
حقوق اساسی
حقوق بین الملل عمومی
آیین دادرسی کیفری در این رابطه می توانید به مطلب کتاب های تست آیین دادرسی کیفری که لینک مطلب آن قرار داده شده است مراجعه فرمایید.
حقوق سازمان های بین المللی

سخن پایانی 

در این مطلب سعی شد تا منابع کنکور کارشناسی ارشد حقوق بشر گفته شود و نکاتی را که راجع به این آزمون باید بدانید ذکر شود . لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر فکر می کنید سوال و یا پیشنهادی راجع به این مقاله دارید با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

یک × 4 =