منابع آزمون دکتری حقوق بین الملل عمومی

اگر داوطلب شرکت در آزمون دکتری حقوق بین الملل هستید و در مورد منابع آزمون دکتری حقوق بین الملل در ذهن خود یکسری سوالات دارید این مقاله می تواند به شما کمک کند تا مسیر تحصیلی ای که باید بگذرانید را بهتر بشناسید.

یکی از گرایش های که برای رشته حقوق در مقطع دکتری وجود دارد حقوق بین الملل است که این گرایش طرفداران مخصوص به خود را دارد. در این مطلب سعی میشود تا یکسری منابع پیشنهادی برای آزمون دکتری حقوق بین الملل معرفی شود اما همانطور که خودتان هم میدانید حتی اگر شما بهترین منابع مطالعه را نیز در اختیار داشته باشید ولی برنامه ریزی و تلاش متناسب نداشته باشید با شکست مواجه خواهید شد.

سوالات آزمون دکتری حقوق بین الملل

در زمانی که این مطلب در حال نگارش می باشد طبق دفترچه راهنمایی آزمون دکتری گرایش حقوق بین الملل دارای دو درس تخصصی حقوق بین الملل عمومی و حقوق سازمان های بین المللی است. در جدول زیر می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آزمون دکتری حقوق بین الملل بر اساس آزمون های سنوات گذشته پیدا نمایید. که ما در این مطلب آزمون برگزار شده در سال 98 رو مد نظر قرار داده ایم.

آزمون دکتری حقوق بین الملل عمومی

نام دروس ضریب دروس تعداد سوالات بر اساس سنوات گذشته
حقوق بین الملل عمومی 4 90
حقوق سازمان های بین المللی 4
استعداد تحصیلی 1 30
زبان ( انگلیسی ، فرانسه ، آلمان ) 1 30

منابع آزمون دکتری حقوق بین الملل

در ادامه مطلب به بررسی منابع آزمون دکتری حقوق بین الملل خواهیم پرداخت. همانطور که میدانید در کنکور دکتری حقوق بین الملل بخشی از دروس تخصصی هستند و بخشی دیگر مربوط به دروسی عمومی هستند که میتوان به دروسی مانند استعداد تحصیلی و زبان خارجه اشاره نمود. معمولا داوطلبین از یکسری کتب رایج برای مطالعه استفاده میکنند که ما هم به معرفی این کتب برای رشته حقوق بین الملل عمومی دکتری خواهیم پرداخت.

همانطور که میدانید هر فرد می باید بر اساس سطح علمی خود کتب متناسب به خود را تهیه نمایید و نمی توان یک نسخه رو برای همه تجویز کرد لذا شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر در رابطه با منابع مناسب برای این رشته تصمیم نهایی خود را اتخاذ نمایید .

نام دروس منابع پیشنهادی
حقوق بین الملل عمومی کتاب حقوق بین الملل عمومی دکتر هوشنگ مقتدر

کتاب حقوق بین الملل عمومی ضیایی بیگدلی

حقوق سازمان های بین المللی کتاب حقوق سازمان های بین المللی ابراهیم بیگ زاده
استعداد تحصیلی استعداد تحصیلی مدرسان شریف
زبان ( انگلیسی ، فرانسه ، آلمان ) توانایی شما در زبان عمومی در این بخش مدنظر است و پیشنهاد ما این است که به سه مهارت تسلط پیدا کنید یعنی همان گرامر ، واژگان، ریدینگ !
پیشنهاد ما خواندن کتاب های زبان شهاب اناری است که برای این سه مهارت کتبی تالیف کرده است البته کتاب ایشان برای کنکور سراسری ورود به مقطع تحصیلی کارشناسی بیشتر مورد استفاده می شود ولی برای زبان عمومی دکتری هم می تواند مفید باشد. البته توصیه می شود واژگان مهمی که در آزمون سنوات گذشته آمده است مورد مطالعه قرار بگیرد.

نکات مهم در مورد آزمون دکتری حقوق بین الملل

باید بدانید صرف خواندن این کتب به معنای موفقیت شما در آزمون در پیش رو نیست بلکه برای موفقیت در هر آزمونی باید فاکتور های مهمی مانند داشتن یک برنامه مناسب ، مطالعه و مرور صحیح و … داشته باشید. همچنین اگر می خواهید رتبه خوبی کسب کنید باید به مطالعه کتب دیگری نیز بپردازیدو منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. و در نهایت مهم ترین نکته داشتن یک رزومه قوی برای مصاحبه حضوری است.

فرجام سخن

در این مطلب سعی شد شما را با آزمون دکتری حقوق بین الملل عمومی آشنا کنیم ،لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند ،  بنابراین صرفا به این منابع اکتفا نکنید. شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز ها و سطح علمی خود از منابع متناسب به خودتان استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر سوال و یا پیشنهادی در مورد این مطلب دارید با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

پنج × 2 =