معرفی کتاب متون فقه

در این مطلب قصد معرفی اجمالی چندین نمونه کتاب متون فقه داریم. درس متون فقه یکی از دروس آزمون های حقوقی مانند آزمون وکالت مرکز وکلا قوه قضاییه و همچنین در آزمون کارشناسی ارشد حقوق است. بنابراین برای کسب امتیاز بیشتر در آزمون های در پیش رو مطالعه درس متون فقه می تواند کمک شایانی به داوطلبان آزمون های حقوقی نماید. برای ادامه مطلب با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.بهترین کتاب متون فقه

بهترین کتاب متون فقه کدام است

شاید این سوال در ذهن شما پدید آمده باشد که بهترین کتاب برای درس متون فقه چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم که نمی توانیم یک کتاب خاص را به عنوان بهترین کتاب متون فقه معرفی نماییم. زیرا که وضعیت پایه تحصیلی هر فرد با دیگری متفاوت است و نمی توانیم یک کتاب خاص متون فقه را برای هر نوع آزمونی و هر فردی تجویز کرد.

همانطور که می دانید متن های درس متون فقه عربی است بنابراین آشنایی به زبان عربی و قواعد آن می تواند باعث تسهیل در مطالعه درس متون فقه شود. بنابراین فردی که حتی آشنایی ابتدایی به زبان عربی ندارد نسبت به فردی که با زبان عربی آشنایی دارد کارش شاید سخت تر شود. بنابراین موضوع به این سادگی نیست و نمی توانیم برای هر فردی یک منبع مطالعاتی خاص را پیشنهاد نماییم. در ادامه مطلب در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

در ادامه به طور کلی به چند نمونه از ویژگی هایی که فکر می کنیم وجود آن برای هر کتاب متون فقهی می تواند پر اهمیت باشید خواهیم پرداخت. البته باید توجه داشت که هدف ما در انتخاب کتاب موردنظر چیست ؟ به عنوان مثال آیا ما نیازمند یک کتاب متون فقه برای آزمون های حقوقی هستیم یا نیازمند یک کتاب متون فقه برای مطالعه آزاد ؟  بنابراین باید بر اساس نیاز خود کتاب ها را مورد بررسی قرار دهیم.

داشتن ترجمه روان و قابل فهم : از آنجایی که متون فقه دارای مباحث حقوقی نسبتا سنگینی است وجود یک ترجمه روان و بیان مطالب به زبان ساده می تواند باعث تسهیل درک مطالب برای ما بشود.

 اشاره به مباحث حقوقی : همانطور که می دانید متون فقه دارای مباحث حقوقی زیادی در درون خود دارد. بنابراین اشاره مباحث حقوقی می تواند شما را نسبت به مطالعه مطالب هوشیار تر بنماید.

بیان نکات مهم هر مبحث : بیان نکته های مهم هر مطلب می تواند در آزمون های حقوقی نیز به ما کمک نماید.

پرهیز از زیاده گویی در توضیح یک مبحث : از آنجایی که زمان برای داوطلبان یکی از ارکان مهم است بهتر است در بیان مطالب تا حد امکان از تکرار مکررات و یا دوباره گویی پرهیز شود.

اشاره به لغات مهم و ترجمه آن لغات : در متون فقه لغات عربی زیاد و مهمی وجود دارد که دانستن ترجمه دقیق آن ها می تواند در ترجمه کردن جمله ها به ما کمک بسیاری نماید.

خب تا اینجا یکسری اطلاعات به صورت کلی در مورد باید و نباید های کتاب های متون فقه گفته شد. شما می توانید با تحقیقات هر چه بیشتر و مشاهده حضوری کتاب های متون فقه اطلاعات بیشتری درباره آن ها کسب نمایید و بر اساس پایه تحصیلی و نیاز خود کتاب مناسب خود را پیدا نمایید.در ادامه مطلب به معرفی اجمالی چند نمونه از کتاب های متون فقه که در بازار وجود دارد خواهیم پرداخت. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

لازم به ذکر است که منابع و مطالب ذکر شده در این صفحه تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند . بنابراین شما باید با تحقیق و مطالعات بیشتر خارج از این صفحه و در نهایت با تصمیم نهایی و شرایط خودتان ، اقدام به تصمیم گیری و تحقیقات بیشتر نمایید و صرفا به مطالب این صفحه اتکا ننمایید.


کتاب متون فقه مشاوران محسن سینجلی

یکی از آثار محسن سینجلی کتاب متون فقه مشاوران است. همانطور که از عنوان کتاب نیز بر می آید مولف این کتاب متون فقه را ویژه آزمون مرکز وکلا و مشاوران قوه قضاییه نگاشته است. ناشر این کتاب پیام غدیر است. همچنین لازم به ذکر است که این کتاب در زمان نگارش این مطلب یک جلدی می باشد.

کتاب متون فقه مشاوران محسن سینجلی

کتاب صفر تا صد متون فقه محسن سینجلی

از دیگر آثار محسن سینجلی کتابی است با عنوان صفر تا صد متون فقه که ناشر این کتاب نیز پیام غدیر می باشد. لازم به ذکر است که در زمان نگارش این مطلب این کتاب دارای دو جلد می باشد.

کتاب صفر تا صد متون فقه محسن سینجلی

کتاب متون فقه شیروانی

یکی دیگر از کتاب هایی که در زمینه متون فقه وجود دارد کتابی به ترجمه و تبیین علی شیروانی و محسن غرویان است که در این کتاب به ترجمه لمعه دمشقیه اثر شهید اول پرداخته شده است. ناشر این کتاب دار الفکر می باشد و این کتاب متون فقه دارای دو جلد می باشد.کتاب متون فقه شیروانی

متون فقه پیشرفته جواد عرب عامری و مهدی صیادی

کتاب متون فقه پیشرفته یکی دیگر از کتاب های آموزشی در زمینه درس متون فقه می باشد که به تالیف مهدی صیادی و جواد عرب عامری و به همکاری وحید صیادی می باشد. همچنین ناشر کتاب متون فقه پیشرفته کمک آزمون است . و در زمان نگارش این مطلب این کتاب داری یک جلد است.متون فقه پیشرفته جواد عرب عامری و مهدی صیادی

کمک حافظه آموزش متون فقه دوراندیشان امیر مرادی

از جمله کتاب های آموزشی در رابطه با درس متون فقه می توان به کتاب کمک حافظه دوراندیشان به تالیف و نگارش دکتر امیر مرادی اشاره کرد. ناشر این کتاب دوراندیشان و در زمان نگارش این مطلب این کتاب داری یک جلد می باشد.کمک حافظه آموزش متون فقه دوراندیشان امیر مرادی

شرح جامع متون فقه لمعه دمشقیه انتشارات ارشد

یکی دیگر از کتاب های آموزشی در زمینه متون فقه ، کتاب متون فقه اللمعه الدمشقیه است که ناشر این کتاب آموزشی ، انتشارات ارشد است.و این کتاب نیز یک جلدی است. همچنین مولف این اثر لقمان رستم جو می باشد. این کتاب متون فقه به مباحث حقوقی کتاب اللمعه الدمشقیه شهید اول پرداخته و سپس به ترجمه آن ها پرداخته است.شرح جامع متون فقه لمعه دمشقیه انتشارات ارشد

 جهرمی و محمد صادق فراهانی

یکی دیگر از کتاب های متون فقه که می توان نام برد کتابی است تحت عنوان متون فقه وکالت و مشاوره حقوقی می باشد که مولفین این کتاب متون فقه علی بهادری جهرمی و محمد صادق فراهانی است. لازم به ذکر است این کتاب در زمان نگارش این مطلب یک جلدی می باشد و ناشر این کتاب نیز پژواک عدالت است.

متون فقه وکالت و مشاوره حقوقی علی بهادری

فرجام سخن

برای متون فقه کتاب های آموزشی فراوانی منتشر و چاپ شده است که شما می توانید با توجه نیاز و هدف خود به کتاب های دیگر نیز رجوع کنید. و صرفا به این کتب اکتفا ننمایید و اقدام به تحقیقات بیشتری نمایید. همچنین اگر کتاب های دیگر می شناسید به ما معرفی کنید و همچنین تجربه و نظری در رابطه با کتاب های متون فقه دارید با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

هفده + 18 =