معرفی کتاب های اصول فقه

اگر دنبال خرید یک کتاب اصول فقه خوب برای آزمون های حقوقی ، حالا چه آزمون وکالت و یا آزمن کارشناسی ارشد و غیره هستید. و در بین انبوهی از کتاب های حقوقی موجود در بازار دنبال کتاب مدنظر خود هستید ، در این مطلب سعی می شود تا شما را با چند نمونه از کتاب های اصول فقه موجود در بازار آشنا کنیم تا شاید بتوانیم به شما در انتخاب کمک کرده باشیم .

با مطالعه این مقاله با کتاب های اصول فقه موجود در بازار آشنا خواهید شد که معمولا مورد استفاده دانشجویان هستند. با آکادمی حقوقی ایحمال همراه باشید.

کتاب های اصول فقه

درس اصول فقه یکی از دروس مشترک بین دانش آموختگان حوزوی و هم برای دانش آموختگان دانشگاهی رشته حقوق است در ادامه شما رو با چند نمونه از کتاب های اصول فقه آشنا خواهیم کرد.

کتاب اصول فقه دکتر شب خیز

کتاب اصول فقه شب خیزیکی از کتاب اصول فقه موجود در بازار کتاب اصول فقه دکتر شب خیز و عباد محمد تبار می باشد.که شیوه بیان ساده و قابل فهمی برای خوانندگان دارد. و در یک جلد تالیف شده است.
در واقع این کتاب با ساده نویسی و نگارش روان مطالب و ذکر مثال های حقوقی در و کاربردی برای هر مبحث توانسته پاسخگو نیازهای دانش جویان باشد.و در صورت تمایل میتوانید روی انتخاب این کتاب فکر کنید.

ویژگی های کتاب اصول فقه شب خیز در یک نگاه :

  • بیان ساده و روان مطالب از زاویه دید علم حقوق .
  • بر اساس برنامه درسی دروه کارشناسی رشته حقوق.
  • ساده نویسی و نگارش روان مطالب و دگر مثال های حقوقی و کاربردی برای هر مبحث.
  • پوشش کلیه مباحث مورد نیاز دانشجویان بر اساس نطرات پذیرفته شده در قانون و آزمون کارآموزی وکالت.

کتاب اصول فقه قافی

کتاب اصول فقه قافییکی دیگر از کتاب های اصول فقه میخوایم معرفی کنیم کتاب اصول فقه کاربردی حسین قافی و دکتر سعید شریعتی است.که در این کتاب نیز سعی شده مباحث با با بیانی شیوا و ساده گفته شود.این کتاب دارای سه حلد میباشد.

ویژگی های کتاب اصول فقه کاربردی قافی در یک نگاه :

  • آوردن چکیده مطالب و طرح خودآزمایی در پایان مباحث.
  • جدا سازی مباحث اصلی و کاربردی از مباحث عمیق و حاشیه ای.
  • طرح موضوعات پیشنهادی برای سوق دادن دانشجویان به پژوهش در اصول فقه و منطق حقوق.

کتاب اصول فقه سمیرا محمدی (اصول فقه به روش ساده)

یکی دیگر از از کتاب های اصول فقه موجود در بازار کتاب اصول فقه به روش ساده سمیرا محمدی است که در دو جلد تالیف شده است.این کتابی نیز از شیوه بیان ساده مفاهیم برخوردار است.همچنین مثال های حقوقی بسیاری برای مباحث تهیه شده در این کتاب تدارک دیده شده است.

ویژگی های کتاب اصول فقه به روش ساده در یک نگاه :

  • استفاده از مثال های بسیار زیاد حقوقی برای مباحث اصولی.
  • در پایان هر قسمت خلاصه مطالبی آورده شده است که در تثبیت و جمع بندی مطلب در ذهن دانشجو سهم به سزایی دارد.
  • مجموعه ای تست های آزمون وکالت و کارشناسی ارشد در آن آورده شده است.

سخن پایانی 

در این مطلب چند نمونه از کتاب های اصول فقه رو به شما معرفی کردیم. امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید بوده باشه. لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. در رابطه با این مقاله اگر پیشنهاد و یا انتقادی دارید می توانید با ما به اشتراک بذارید.

منبع ایحمال

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

هشت + شش =