منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق بشر در سال 99 را بشناسید

یکی از گرایش های حقوق در مقطع کارشناسی ارشد گرایش حقوق بشر می باشد در این مطب قصد داریم در مورد منابع و همچنین دروسی که در آزمون کارشناسی ارشد در  گرایش حقوق بشر باید مطالعه شود بپردازیم لازم به ذکر است که برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر در مورد آزمون کارشناسی ارشد به وب سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.

منابع ارشد حقوق بشردروسی که در آزمون کارشناسی ارشد

بعد از آشنایی با این گرایش در ادامه به دروسی که در آزمون برای این گرایش در نظر گرفته شده است می پردازیم ، در جدول ضریب هر درس نیز مشخص شده است تا شما با اهمیت هر یک از دروسی که در این آزمون طرح می شود آشنا شوید و بتوانید بر اساس اولویت برنامه درسی خود را اجرا نمایید و همچنین تعداد سوالاتی که هر درس در سنوات گذشته به خود اختصاص داده است آورده شده است تا آشنایی بیشتری نسبت به آزمون داشته باشید.

نام درس ضریب درس تعداد سوالات تقریبی بر اساس سنوات گذشته 
متون حقوقی 2 30
حقوق اساسی 2 15
حقوق بین الملل عمومی 3 20
آیین دادرسی کیفری 1 15
حقوق سازمان های بین المللی 2 15

کتب و منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق بشر 

در ادامه برای شما یکسری منابع و کتب برای هر درس در جدول زیر پیشنهاده شده است و داوطلبان می توانند در صورت تمایل از آن های استفاده نمایند لازم به ذکر است این کتب جز کتاب های مرجع و رفرنس می باشند و معمولا در میان اکثر دانش آموختگان رشته حقوق محبوبیت بالایی برخوردار هستند و در عین حالا شناخته شده هستند.

نام درس نام کتاب نام مولف
متون حقوقی منبع خاصی ندارد ولی میتوانید از کتاب های 504 , 1100 لغت ضروری و law text استفاده نمایید.
حقوق اساسی اسفاده از قانون اساسی + کتاب حقوق اساسی مدرسان شریف 
حقوق بین الملل عمومی کتاب حقوق بین الملل عمومی دکتر محمدرضا ضیایی بیگدلی
آیین دادرسی کیفری کتاب آیین دادرسی کیفری دکتر خالقی
حقوق سازمان های بین المللی کتاب سازمان های بین المللی دکتر رضا موسی زاده

سخن پایانی 

در این مطلب سعی شد تا منابع کنکور کارشناسی ارشد حقوق بشر گفته شود و نکاتی را که راجع به این آزمون باید بدانید گفته شد . لازم به ذکر است که منابع معرفی شده تنها منابع و کتب معتبر در بازار نمی باشند و شما می توانید با تحقیق و مطالعه بیشتر و در نهایت با تصمیم نهایی خودتان بر اساس نیاز هایی که دارید از منابع دیگر نیز استفاده نمایید چرا که بر اثر گذر زمان امکان دارد کتب و منابع جدید و کامل تری منتشر شود. اگر فکر می کنید سوال و یا پیشنهادی راجع به این مقاله دارید با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید

16 − 7 =